13:42 | 01.07.26 | Նորություններ | 426
2026թ․–ի հուլիսի 1-ից Coob Ads-ը դարձել է պաշտոնական Google Ads Sales Representative–ը Հայաստանում, Ուզբեկստանում, Ադրբեջանում, Վրաստանում եւ Մոլդովայում:
Այս նշանակումը դարձել է ընկերության միջազգային զարգացման տրամաբանական շարունակությունը։ Ավելի քան երկու տարի Coob Ads-ը (նախկինում՝ Admixer Media) աշխատում է որպես Google Ads Sales Representative Ղազախստանում, Սերբիայում, Սլովենիայում եւ Խորվաթիայում՝գովազդատուներին եւ գործակալություններին տրամադրելով տեղական փորձագիտական աջակցություն։
Ընդլայնումը նոր շուկաներ արտացոլում է ինչպես Google Ads Sales Representative ծրագրի հետագա զարգացումը, այնպես էլ՝ գովազդատուների կողմից աճող պահանջարկը տեղական փորձաքննության, ռազմավարական խորհրդատվությունների, կրթական նախաձեռնությունների եւ աջակցության նկատմամբ, որն ուղղված է զարգացող թվային շուկաներում գովազդային արշավների արդյունավետության բարձրացմանը:
Հայաստանն աճի բարձր ներուժ ունեցող շուկա է
DataReportal-ի տվյալներով՝ 2025թ․–ի սկզբում Հայաստանում կար 2,37 միլիոն ինտերնետային օգտատեր, իսկ ինտերնետի թափանցելիության մակարդակը հասել էր 80%-ի։
Երկրի թվային տնտեսությունը շարունակում է զարգանալ՝ առցանց ծառայությունների տարածվածության աճի եւ e-commerce–ի աստիճանական ընդլայնման շնորհիվ:
«Google-ը նշանակել է Coob Ads-ին որպես Google Ads Sales Representative Հայաստանում, Ուզբեկստանում, Մոլդովայում, Ադրբեջանում եւ Վրաստանում, որպեսզի ցանկացած մասշտաբի ընկերությունների հասանելիություն տրամադրի տեղական փորձաքննության նկատմամբ։ Այս գործընկերությունը նպաստում է թվային տրանսֆորմացիայի արագացմանը եւ զգալի աճին Կենտրոնական ու Արեւելյան Եվրոպայի, ինչպես նաեւ Կենտրոնական Ասիայի երկրներում։ Տեղական աջակցության շնորհիվ ընկերությունները ստանում են ավելի լայն հասանելիություն թվային գործիքների, թվային մարքեթինգի եւ էլեկտրոնային առեւտրի ոլորտում մասնագիտացված ուսուցման, ինչպես նաեւ արհեստական բանականության վրա հիմնված ժամանակակից գովազդային լուծումների նկատմամբ։ Մենք ակնկալում ենք, որ այս գործընկերությունը նշանակալի ազդեցություն կունենա տնտեսական զարգացման վրա եւ կնպաստի երկարաժամկետ թվային նորարարություններին այս արագ աճող շուկաներում», - ասել է Google-ի Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի գործակալությունների ղեկավար Ջեյք Նորմանը:
Ինչ է սա նշանակում բիզնեսի համար
Coob Ads-ն օգնելու է Հայաստանի ընկերություններին բարձրացնել Google Ads-ում գովազդային արշավների արդյունավետությունը՝ գովազդատուներին եւ գործակալություններին տրամադրելով անվճար պրոֆեսիոնալ աջակցություն: Այն ներառում է՝
•    ռազմավարական խորհրդատվություն գովազդային արշավների գործարկման եւ մասշտաբավորման վերաբերյալ
•    աջակցություն Search-ի, YouTube-ի եւ Display-ի գովազդային ֆորմատների հետ աշխատելիս
•    արհեստական բանականության վրա հիմնված Google գովազդային արշավների ներդրում եւ կիրառում, այդ թվում՝ Performance Max-ը, AI Max for Search-ը եւ Smart Bidding-ը
•    ուսուցողական վեբինարներ, վորքշոփեր եւ անհատական խորհրդատվություններ:
Նպատակն է օգնել ընկերություններին նվազեցնել հաճախորդների ներգրավման արժեքը, բարձրացնել գովազդի վրա կատարված ծախսերի վերադարձելիությունը (ROAS) եւ ավելի արդյունավետ զարգացնել բիզնեսը Google-ի գովազդային լուծումների օգնությամբ:
«Coob Ads-ում մենք համոզված ենք, որ գովազդը պետք է լինի աճի գործիք, ոչ թե պարզապես ծախսերի հոդված: Վերջին երկու տարվա ընթացքում մենք օգնել ենք հարյուրավոր գործակալությունների եւ գովազդատուների՝ ստանդարտ արշավներից անցում կատարել արհեստական բանականության վրա հիմնված բարձր արդյունավետություն ունեցող ռազմավարությունների եւ գործիքների, որոնք ապահովում են արդյունավետության իրական աճ եւ օգնում են մասշտաբավորել բիզնեսը: Մենք տրամադրում ենք անվճար ռազմավարական փորձաքննություն եւ պրոֆեսիոնալ աջակցություն՝ օգնելով մեր գործընկերներին ստանալ առավելագույն արդյունք գովազդում կատարված ներդրումներից: Այսօր մենք ուրախ ենք այս մոտեցումը տարածել նոր շուկաների վրա եւ օգնել էլ ավելի մեծ թվով տեղական ընկերությունների աճել Google Ads-ի հետ միասին», - նշել է Coob Ads-ի գլոբալ ծրագրերի տնօրեն Մոյցա Ռոզացը:
Ընկերության մասին
Coob Ads-ը ներառված է CoobX ընկերությունների խմբում, որը նախկինում գործում էր Admixer Advertising բրենդի ներքո։ 2016 թվականից ընկերությունը հանդիսանում է պաշտոնական Google Marketing Platform Sales Partner՝ տրամադրելով գովազդատուներին եւ գործակալություններին հասանելիություն Google Marketing Platform-ի առաջադեմ գործիքներին, այդ թվում՝ Display & Video 360, Campaign Manager 360 եւ Search Ads 360:
Տարիների ընթացքում ընկերությունն ընդլայնել է իր ներկայությունն ավելի քան 10 երկրում՝ կառուցելով տեղական թիմեր եւ կուտակելով գործնական փորձ տարբեր թվային շուկաներում:
2026 թվականին ընկերությունը իրականացրել է ռեբրենդինգ եւ սկսել է հանդես գալ CoobX բրենդի ներքո, ինչն արտացոլում է նրա նոր դիրքավորումը՝ որպես էկոհամակարգ, որը միավորում է մեդիան, մարքեթինգը, տվյալները եւ տեխնոլոգիաները։
Ինչպես սկսել
Հայաստանի գովազդատուները եւ գործակալությունները կարող են դիմել Coob Ads-ին՝ Google Ads-ում գովազդային արշավների պլանավորման, գործարկման եւ օպտիմալացման վերաբերյալ անվճար խորհրդատվություն եւ փորձագիտական աջակցություն ստանալու համար:

13:42 | 01.07.26 | Новости | 1021
С 1 июля 2026 года Coob Ads стал официальным Google Ads Sales Representative в Армении, Узбекистане, Азербайджане, Грузии и Молдове.
Это назначение стало логичным продолжением международного развития компании. На протяжении более двух лет Coob Ads (ранее Admixer Media) работает в статусе Google Ads Sales Representative в Казахстане, Сербии, Словении и Хорватии, предоставляя рекламодателям и агентствам локальную экспертную поддержку.
Расширение на новые рынки отражает как дальнейшее развитие программы Google Ads Sales Representative, так и растущий спрос со стороны рекламодателей на локальную экспертизу, стратегические рекомендации, образовательные инициативы и поддержку, ориентированную на повышение эффективности рекламных кампаний, на развивающихся цифровых рынках.
Армения – рынок с высоким потенциалом роста
По данным DataReportal, на начало 2025 года в Армении насчитывалось 2,37 млн интернет-пользователей, а уровень проникновения интернета достиг 80%.
Цифровая экономика страны продолжает развиваться благодаря росту популярности онлайн-сервисов и постепенному расширению e-commerce.
«Google назначил Coob Ads официальным Google Ads Sales Representative в Армении, Узбекистане, Молдове, Азербайджане и Грузии, чтобы предоставить компаниям любого масштаба доступ к локальной экспертизе. Это партнерство способствует ускорению цифровой трансформации и значительному росту в странах Центральной и Восточной Европы, а также Центральной Азии. Благодаря локальной поддержке компании получают более широкий доступ к цифровым инструментам, специализированному обучению в области цифрового маркетинга и электронной коммерции, а также современным рекламным решениям на базе искусственного интеллекта. Мы рассчитываем, что это партнерство окажет значимое влияние на экономическое развитие и будет способствовать долгосрочным цифровым инновациям на этих быстрорастущих рынках», – сказал директор направления Central & Eastern Europe Agency, Google Agency Джейк Норман.
Что это означает для бизнеса
Coob Ads будет помогать компаниям в Армении повышать эффективность рекламных кампаний в Google Ads, предоставляя рекламодателям и агентствам бесплатную профессиональную поддержку. Она включает:
• стратегические консультации по запуску и масштабированию рекламных кампаний;
• поддержку при работе с Search, YouTube и Display;
• внедрение рекламных кампаний Google на базе искусственного интеллекта, включая Performance Max, AI Max for Search и Smart Bidding;
• обучающие вебинары, воркшопы и индивидуальные консультации.
Цель проста: помочь компаниям снизить стоимость привлечения клиентов, повысить окупаемость рекламных инвестиций (ROAS) и эффективнее развивать бизнес с помощью рекламных решений Google.
«В Coob Ads мы убеждены, что реклама должна быть инструментом роста, а не просто статьей расходов. За последние два года мы помогли сотням агентств и рекламодателей перейти от стандартных кампаний к высокоэффективным стратегиям на базе искусственного интеллекта, которые обеспечивают реальный рост эффективности и помогают масштабировать бизнес. Мы предоставляем стратегическую экспертизу и профессиональную поддержку бесплатно, помогая нашим партнерам получать максимальную отдачу от инвестиций в рекламу. Сегодня мы рады распространить этот подход на новые рынки и помочь еще большему числу локальных компаний расти вместе с Google Ads», – отмечает глобальный директор программ Coob Ads Мойца Рожач.
О компании
Coob Ads входит в группу компаний CoobX, ранее работавшую под брендом Admixer Advertising. С 2016 года компания является официальным Google Marketing Platform Sales Partner, предоставляя рекламодателям и агентствам на различных международных рынках доступ к передовым инструментам Google Marketing Platform, включая Display & Video 360, Campaign Manager 360 и Search Ads 360.
За годы работы компания расширила свое присутствие более чем на 10 стран, сформировав локальные команды и накопив практический опыт работы на различных цифровых рынках.
В 2026 году компания провела ребрендинг и начала работать под брендом CoobX, что отражает ее новую позицию как экосистемы, объединяющей медиа, маркетинг, данные и технологии.
Как начать
Рекламодатели и агентства в Армении могут обратиться в Coob Ads, чтобы получить бесплатную консультацию и экспертную поддержку по планированию, запуску и оптимизации рекламных кампаний в Google Ads.