14:50 | 19.02.09 | Նորություններ | 10685
Երևան /Մեդիամաքս/. Կառավարության տրամադրած 125 մլն դրամի հիմնական մասն ուղղվելու է Sourcio-ի արտադրանքի վաճառքի ծավալների աճին, այսօր Երեւանում հայտարարել է ընկերության տնօրեն Հովհաննես Ավոյանը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, նա ասել է, որ ընկերությունն իր ծրագրային ապահովման վաճառքներն արտասահմանյան շուկաներում ավելացնելու է բացված ներկայացուցչությունների միջոցով: Մասնավորապես, Sourcio-ն նախատեսում է այս տարվա ընթացքում ներկայացուցչություն հիմնել ԱՄՆ-ի Սիլիկոնյան հովտում: Ավոյանի գնահատականով, առաջիկա 2-3 տարիներին ընկերությունը կարող է ապահովել իր արտադրանքի վաճառքի հարյուրապատիկ եւ աշխատակիցների թվի` քառապատիկ աճ:
«Համաշխարհային ճգնաժամն իր բացասական ազդեցությունն է գործում ընկերության վրա: Միաժամանակ, մենք ստիպված ենք անցնել ավելի արդյունավետ եւ էժան լուծումների, ինչը Sourcio-ին թույլ է տալիս շուկայում հանդես գալ ավելի մրցունակ գնային առաջարկություններով»,- ասել է ընկերության տնօրենը:
Պետության մասնակցությունն ընկերության կապիտալին նախատեսված է 3 տարի ժամկետով: Ավոյանի խոսքերով, ընկերությունն անելու է հնարավոր ամեն ինչ բաժնետետերի կազմից պետության շուտափույթ դուրս գալու համար: Միաժամանակ, նա չի բացառել Sourcio-ի վաճառքը արտասահմանյան հայտնի IT ընկերության:

14:50 | 19.02.09 | Новости | 11044
Ереван /Медиамакс/. Основная часть предоставленных правительством 125 млн драмов будет направлена на рост объемов продаж продукции Sourcio, заявил сегодня в Ереване директор компании Оганнес Авоян.
Как сообщает агентство Медиамакс, он сказал, что компания увеличит продажи своего программного обеспечения на зарубежных рынках путем открытия представительств. В частности, Sourcio планирует открыть в течение этого года представительство в Силиконовой долине США. По оценкам Авояна, в ближайшие 2-3 года компания может обеспечить стократный рост продаж своей продукции и четырехкратный рост числа сотрудников.
«Глобальный кризис оставляет свое негативное воздействие на компанию. В то же время, мы вынуждены переходить на более эффективные и дешевые решения, что позволяет Sourcio выступать на рынке с более конкурентоспособными ценовыми предложениями», - сказал директор компании.
Государственное долевое участие в капитале компании предусмотрено сроком на 3 года. По словам Авояна, компания будет делать все возможное для скорого выхода государства из состава ее акционеров. При этом он не исключил возможности продажи Sourcio известной иностранной IT-компании.