11:44 | 17.03.09 | Նորություններ | 5855
Երևան /Մեդիամաքս/. “Յունիբանկն” ավարտել է Հայաստանում իր մասնաճյուղային ցանցն օն-լայն համակարգին միացնելու աշխատանքները:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը տեղեկացել են բանկի մամլո ծառայությունում, ներկայումս տվյալների բազայի միասնական համակարգին միացված են “Յունիբանկի” գլխամասային գրասենյակն ու 28 մասնաճյուղերը:
ԼՂՀ-ում տեղակայված “Ստեփանակերտ” ու “Գանձասար” մասնաճյուղերն օն-լայն համակարգին կմիացվեն մոտ ժամանակներս:
Օն-լայն համակարգի շնորհիվ բանկի հաճախորդները հնարավորություն ունեն բանկային գործարքներ կատարել բանկի յուրաքանչյուր մասնաճյուղում` անկախ սպասարկման նախնական հասցեից: Բանկի հաճախորդները կարող են նաեւ “Յունիստրիմ” համակարգի միջոցով դրամական փոխանցումներ ստանալ “Յունիբանկի”` օն-լայն համակարգին միացված յուրաքանչյուր մասնաճյուղում` անկախ ուղարկողի կողմից նշված հասցեից:
“Յունիբանկում” օն-լայն համակարգի ներդրման աշխատանքները մեկնարկել էին 2008թ. հուլիսին: Նախագծում կատարված ներդրումները կազմել են շուրջ $ 1 մլն:

11:44 | 17.03.09 | Новости | 5836
Ереван /Медиамакс/. «Юнибанк» завершил работы по подключению своей филиальной сети по Армении к системе on-line.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе банка, в настоящее время к единой системе базы данных подключены головной офис «Юнибанка» и 28 филиалов банка.
Находящиеся в НКР филиалы «Степанакерт» и «Гандзасар» будут подключены к системе on-line в ближайшее время.
Благодаря системе on-line клиенты банка имеют возможность осуществлять банковские сделки в любом филиале банка, вне зависимости от первоначального адреса обслуживания. Клиенты банка также могут получать денежные переводы по системе «Юнистрим» в любом филиале «Юнибанка», подключенном к системе on-line, вне зависимости от адреса, указанного отправителем.
Работы по внедрению системы on-line в «Юнибанке» были начаты в июле 2008 года, инвестиции в данный проект составили около $ 1 млн.