13:54 | 25.03.09 | Նորություններ | 5822
Երեւան /Մեդիամաքս/. Չնայած ճգնաժամին, “Վիվասել-ՄՏՍ”-ը չի կրճատելու ծրագրերն ու ներդրումները հեռահաղորդակցային ոլորտում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին այսօր հայտարարել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը` հանդես գալով www.Itel.am ինտերնետային նախագծի գործարկմանը նվիրված մամլո ասուլիսում:
Ռալֆ Յիրիկյանը հերքել է ընկերության հարկային վճարումների ծավալի կտրուկ կրճատման մասին լուրերը: Նա նշել է, որ ընկերությունը բարեխղճորեն կատարում է իր հարկային պարտավորությունները, սակայն ծավալների մասին կարելի է խոսել միայն 2009թ. առաջին եռամսյակի արդյունքների ամփոփումից հետո:
“Վիվասել-ՄՏՍ”-ի ղեկավարը նշել է նաեւ, որ ընկերությունը չի նախատեսում աշխատակիցների թվի եւ աշխատավարձերի կրճատում: Նրա խոսքերով, տնտեսական իրավիճակի վարթարացման դեպքում “մենք ավելի զգուշորեն կմոտենանք մեր ծախսերին”:
Ռալֆ Յիրիկյանը հայտնել է նաեւ, որ առաջիկայում ընկերությունը չի վերանայելու իր ծառայությունների սակագները, եւ մոտ ժամանակներս սկսելու է 3G ցանցի առեւտրային շահագործումը:

13:54 | 25.03.09 | Новости | 5516
Ереван /Медиамакс/. Несмотря на кризис, «Виваселл-МТС» не будет сокращать программы и инвестиции в сфере телекоммуникаций.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом заявил сегодня генеральный директор компании Ральф Йирикян, выступая на пресс-конференции, посвященной запуску интернет-проекта www.Itel.am.
Ральф Йирикян опроверг слухи о резком сокращении объемов налоговых выплат компании. Он отметил, что компания исправно осуществляет свои налоговые обязательства, однако говорить об объемах можно будет после подведения итогов первого квартала 2009 года.
Глава «Виваселл-МТС» также отметил, что компания не планирует сокращения числа сотрудников и заработной платы. По его словам, в случае ухудшения экономической ситуации «мы будем более осторожно подходить к своим расходам».
Ральф Йирикян сообщил также, что ближайшем будущем компания не планирует пересматривать тарифы на свои услуги, и в скором времени начнет коммерческую эксплуатацию сети 3G.