16:54 | 27.03.09 | Նորություններ | 5489
Երեւան /Մեդիամաքս/. Վայրի բնության պաշտպանության եւ մշակութային ժառանգության հիմնադրամն (FPWC) ու “Վիվասել-ՄՏՍ” բջջային օպերատորն այսօր ներկայացրել են “Արեւի հետքերով” հեքիաթների ժողովածուն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, FPWC-ի հիմնադիր տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանն ասել է, որ ժողովածուի առանձնահատկությունը “երեխաները երեխաների համար”սկզբունքն է. բոլոր հեքիաթներն ու պատկերազարդումները պատրաստել են երեխաները: Նախագծի յուրահատկությունը նաեւ այն է, որ ընթերցողին հնարավորություն է ընձեռվում դառնալ համահեղինակ` առաջարկելով հեքիաթի սեփական վերջաբանը:
“Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ “այսօր մենք պաշտոնական մեկնարկ հաղորդեցինք “Վիվասել-ՄՏՍ-ը` երեխաներին” ծրագրին, եւ ամբողջ տարվա ընթացքում մեր ընկերությունը կլինի երեխաների կողքին ու նրանց հաճելի անակնկալներ կմատուցի”:
Հայաստանում Գերմանիայի դեսպան Անդրեա Վիկտորինը ողջունել է նախագծի գաղափարը` նշելով շրջակա միջավայրի պաշտպանությանը երեխաների անմիջական մասնակցության անհրաժեշտությունը: Այս տարվա աշնանը “Արեւի հետքերով” ժողովածուն կթարգմանվի գերմաներեն լեզվով:
Միջոցառման շրջանակներում կայացել է նաեւ հավաքածուի ձայնային տարբերակի եւ www.savethenature.am ինտերնետային նախագծի շնոհրանդեսը:

16:54 | 27.03.09 | News | 5575
Yerevan /Mediamax/. Foundation for Preservation of Wildlife and Cultural Assets (FPWC) and “VivaCell-MTS” mobile operator presented “Following the Sun” collection of fairy tales in Yerevan today.
Mediamax reports that Founder Director of FPWC Ruben Khachatryan stated that the peculiarity of the collection is “children for children” conception: all tales and illustrations are prepared by children. The reader is provided the opportunity to become a co-author and suggest their own ending for the tale.
General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian stated that “today we put an official start of “VivaCell-MTS to Children” program, and within the whole year our Company will be next to children and will provide them with pleasant surprises”.
Ambassador of Germany to Armenia Andrea Victorin welcomed the idea of the project and noted the necessity of children’s direct participation in protecting the environment. In fall, 2009, “Following the Sun” collection will be translated into German language.
Within the framework of the event, presentation of the audio-version of the collection on CD and internet project www.savethenature.am took place as well.