16:54 | 27.03.09 | Նորություններ | 5489
Երեւան /Մեդիամաքս/. Վայրի բնության պաշտպանության եւ մշակութային ժառանգության հիմնադրամն (FPWC) ու “Վիվասել-ՄՏՍ” բջջային օպերատորն այսօր ներկայացրել են “Արեւի հետքերով” հեքիաթների ժողովածուն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, FPWC-ի հիմնադիր տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանն ասել է, որ ժողովածուի առանձնահատկությունը “երեխաները երեխաների համար”սկզբունքն է. բոլոր հեքիաթներն ու պատկերազարդումները պատրաստել են երեխաները: Նախագծի յուրահատկությունը նաեւ այն է, որ ընթերցողին հնարավորություն է ընձեռվում դառնալ համահեղինակ` առաջարկելով հեքիաթի սեփական վերջաբանը:
“Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ “այսօր մենք պաշտոնական մեկնարկ հաղորդեցինք “Վիվասել-ՄՏՍ-ը` երեխաներին” ծրագրին, եւ ամբողջ տարվա ընթացքում մեր ընկերությունը կլինի երեխաների կողքին ու նրանց հաճելի անակնկալներ կմատուցի”:
Հայաստանում Գերմանիայի դեսպան Անդրեա Վիկտորինը ողջունել է նախագծի գաղափարը` նշելով շրջակա միջավայրի պաշտպանությանը երեխաների անմիջական մասնակցության անհրաժեշտությունը: Այս տարվա աշնանը “Արեւի հետքերով” ժողովածուն կթարգմանվի գերմաներեն լեզվով:
Միջոցառման շրջանակներում կայացել է նաեւ հավաքածուի ձայնային տարբերակի եւ www.savethenature.am ինտերնետային նախագծի շնոհրանդեսը:

16:54 | 27.03.09 | Новости | 5567
Ереван /Медиамакс/. Фонд защиты дикой природы и культурного наследия Армении (FPWC) и мобильный оператор «ВиваСелл-МТС» презентовали сегодня в Ереване сборник сказок «Следуя за солнцем».
Как сообщает Медиамакс, директор-основатель FPWC Рубен Хачатрян сказал, что особенность сборника заключается в концепции «дети для детей» - все сказки и иллюстрации подготовлены детьми. Неординарность проекта заключается и в том, что читателю дается возможность стать соавтором, и предложить свое собственное окончание сказки.
Генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян сказал, что «сегодня мы дали официальный старт программе «ВиваСелл-МТС - детям», и в течении всего года наша компания будет находится рядом с детьми и преподносить им приятные сюрпризы».
Посол Германии в Армении Андреа Викторин приветствовала идею проекта и отметила необходимость непосредственного участия детей в защите окружающей среды. Осенью этого года сборник «Следуя за солнцем» будет переведен на немецкий язык.
В рамках мероприятия состоялась также презентация аудио-версии сборника на CD и интернет-проекта www.savethenature.am.