16:13 | 01.04.09 | Նորություններ | 4984
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ապրիլի 2-3-ին Երեւանում տեղի կունենա “Տարածաշրջանային համագործակցության խթանում ՏՏ միջոցով” համաժողովը:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնել են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մամլո ծառայությունում, համաժողովը տեղի կունենա Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում /BSEC/` Հայաստանի նախագահության շրջանակներում: Համաժողովին կմասնակցեն Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Վրաստանի եւ Թուրքիայի, ինչպես նաեւ ՀՀ տեղեկատվական ու հեռահաղորդակցության ոլորտի ներկայացուցիչներ:
Համաժողովի կազմակերպիչներն են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը եւ “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամը:

16:13 | 01.04.09 | Новости | 4925
Ереван /Медиамакс/. Конференция «Стимулирование регионального сотрудничества посредством IT» пройдет 2-3 апреля в Ереване.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе министерства экономики Армении, конференция пройдет в рамках председательства Армении в Организации Черноморского экономического сотрудничества (ОЧЭС), в ней примут участие представители IT и телекоммуникационной сферы Армении, России, Украины, Грузии и Турции.
Организаторами конференции выступили министерства экономики и иностранных дел Армении и Фонд «Инкубатор предприятий».