15:33 | 17.04.09 | Նորություններ | 5189
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՄՏՍ-ի փոխնախագահ Օլեգ Ռասպոպովն այսօր հայտարարել է, որ ընկերությունը չի կրճատելու Հայաստանում կատարվող ներդրումները:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, այսօր Գյումրիում հանդես գալով Vivacell-MTS-ի 3G ցանցի շնորհանդեսին` Օլեգ Ռասպոպովն ասել է, որ ճգնաժամի պայմաններում ՄՏՍ-ը չի օպտիմալացնելու բիզնես գործընթացները եւ ներքին ծախսերը:
Նա բարձր է գնահատել ՀՀ-ում 3G ցանց ստեղծելու` Vivacell-MTS-ի ղեկավարության ջանքերը: ՄՏՍ-ի փոխնախագահի խոսքերով, ցանցի շինարարությունն ավարտվել է դեռեւս 2008թ. դեկտեմբերին, եւ վերջին ամիսների ընթացքում ընկերության մասնագետները թեստավորում են անցկացրել լավագույն որակ ապահովելու նպատակով:
ՄՏՍ-ի հասարակայնության հետ կապերի եւ հաղորդակցության գծով փոխնախագահ Անդրեյ Տերեբենինը նկատել է, որ ՄՏՍ-ը 3G ցանց է գործարկել Ռուսաստանի 20 քաղաքներում, սակայն Հայաստանում ձեռք է բերվել “բազմաշերտ բջջային ինտերնետի ամենաբարձր որակն ու արագությունը”:

15:33 | 17.04.09 | Новости | 3863
Ереван /Медиамакс/. Вице-президент МТС Олег Распопов заявил сегодня, что компания не будет сокращать инвестиции в Армении.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня презентации сети 3G Vivacell-MTS в Гюмри, Олег Распопов сказал, что в условиях кризиса МТС будет оптимизировать бизнес-процессы и внутренние расходы.
Он высоко оценил усилия руководства Vivacell-MTS по созданию сети 3G в Армении. По словам вице-президента МТС, строительство сети было завершено еще в декабре 2008 года, и все последние месяцы специалисты компании проводили тестирование для обеспечения наилучшего качества.
Вице-президент МТС по связям с общественностью и коммуникациям Андрей Теребенин заметил, что МТС запустила сеть 3G в 20 городах России, однако в Армении достигнуто «самое высокое качество и скорость широкополосного мобильного интeрнета».