15:33 | 17.04.09 | Նորություններ | 5189
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՄՏՍ-ի փոխնախագահ Օլեգ Ռասպոպովն այսօր հայտարարել է, որ ընկերությունը չի կրճատելու Հայաստանում կատարվող ներդրումները:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, այսօր Գյումրիում հանդես գալով Vivacell-MTS-ի 3G ցանցի շնորհանդեսին` Օլեգ Ռասպոպովն ասել է, որ ճգնաժամի պայմաններում ՄՏՍ-ը չի օպտիմալացնելու բիզնես գործընթացները եւ ներքին ծախսերը:
Նա բարձր է գնահատել ՀՀ-ում 3G ցանց ստեղծելու` Vivacell-MTS-ի ղեկավարության ջանքերը: ՄՏՍ-ի փոխնախագահի խոսքերով, ցանցի շինարարությունն ավարտվել է դեռեւս 2008թ. դեկտեմբերին, եւ վերջին ամիսների ընթացքում ընկերության մասնագետները թեստավորում են անցկացրել լավագույն որակ ապահովելու նպատակով:
ՄՏՍ-ի հասարակայնության հետ կապերի եւ հաղորդակցության գծով փոխնախագահ Անդրեյ Տերեբենինը նկատել է, որ ՄՏՍ-ը 3G ցանց է գործարկել Ռուսաստանի 20 քաղաքներում, սակայն Հայաստանում ձեռք է բերվել “բազմաշերտ բջջային ինտերնետի ամենաբարձր որակն ու արագությունը”:

Yerevan /Mediamax/. MTS Vice-President Oleg Raspopov stated today that the company will not cut down investments in Armenia.
Mediamax reports that, speaking at the presentation of VivaCell-MTS 3G network in Gyumri today, Oleg Raspopov stated that in conditions of the crisis, MTS will optimize business processes and internal expenses.
He gave a high assessment to the efforts of VivaCell-MTS leadership on setting up a 3G network in Armenia. According to MTS Vice-President, the construction of the network was concluded back in December, 2008, and all the recent months the specialists of the company have realized testing to secure the best quality.
MTS Vice-President on Public Relations and Communications Andrey Terebenin noted that MTS launched 3G network in 20 towns of Russia, however in Armenia they have reached “the highest quality and speed of broadband mobile internet”.