17:37 | 21.04.09 | Նորություններ | 5006
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) գրանցել է 500.000-րդ տեսազանգը իր 3G ցանցում:
Ինչպես այսօր Երեւանում կայացած մամլո աուլիսում ասել է “ԱրմենՏելի” վաճառքների գծով տնօրեն Գենադի Կալգաշկինը, 3G ցանցի առեւտրային շահագործման 8 ամիսների ընթացքում բաժանորդների կողմից կատարվել է ավելի քան 2 մլն զանգ:
Այդ ընթացքում “ԱրմենՏելի” call-կենտրոնի մասնագետները սպասարկել են ավելի քան 20 հազար զանգ` բջջային հեռախոսներում 3G ցանցի կարգավորումների մասին խորհրդատվությունների վերաբերյալ:
Գենադի Կալգաշկինն այսօր Nokia N82 բջջային հեռախոս է հանձնել Երեւանի 37-ամյա բնակիչ Արմեն Գրիգորյանին, ով կատարել է հոբելյանական տեսազանգը:

17:37 | 21.04.09 | Новости | 5036
Ереван /Медиамакс/. «АрменТел» (бренд Beeline) зарегистрировала 500-тысячный видеозвонок в свой сети 3G.
Как сказал сегодня на пресс-конференции в Ереване директор по продажам «АрменТел» Геннадий Калгашкин, за восемь месяцев коммерческой эксплуатации сети 3G абонентами было произведено более 2 млн звонков.
За этот период специалисты call-центра «АрменТел» обслужили свыше 20 тысяч звонков с просьбами о консультации для настройки мобильных телефонов на сеть 3G.
Геннадий Калгашкин вручил сегодня мобильный телефон Nokia N82 37-летнему жителю Еревана Армену Григоряну, совершившему юбилейный видеозвонок.