15:32 | 05.05.09 | Նորություններ | 5599
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունն այսօր ներկայացրել է իր նորացված պաշտոնական կայքը` www.mtc.am:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը նշել է, որ այժմ նախարարության կայքն ավելի մատչելի է, բովանդակալի եւ պարզ: Նա նաեւ ընդգծել է, որ կայքում հայտնվել է նոր բաժին` “հետադարձ կապ”, որի միջոցով քաղաքացիները կարող են ուղարկել իրենց նկատողություններն ու առաջարկությունները:
Նախարարության կայքում, որը շուտով կգործարկվի նաեւ ռուսերեն եւ անգլերեն լեզուներով, ներկայացված են նաեւ օրենսդրություն, օրվա մամուլ, նամականիշեր ու ծրարներ եւ այլ բաժիններ: Այստեղ կարելի է գտնել նաեւ ՀՀ ճանապարհների քարտեզը:

15:32 | 05.05.09 | Новости | 5601
Ереван /Медиамакс/. Министерство транспорта и связи Армении представило сегодня свой обновленный официальный сайт www.mtc.am.
Как сообщает Медиамакс, министр транспорта и связи Армении Гурген Саргсян отметил, что теперь сайт министерства более доступен, содержателен и легок в обращении. Он также подчеркнул, что на сайте появился новый раздел "обратная связь", благодаря которому граждане могут направлять свои замечания и предложения.
На сайте министерства, который в скором времени заработает также на русском и английском языках, представлены также разделы законодательство, пресса дня, марки и конверты и т.д. Здесь можно найти также карту дорог Армении.