14:51 | 27.05.09 | Նորություններ | 5196
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏելը” (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է միջազգային ռոումինգի ծառայության աշխարհագրության ընդլայնման մասին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են “ԱրմենՏելում”, այսուհետ Beeline-ի բջջային կապի բաժանորդները հնարավորություն ունեն միջազգային GPRS-ռոումինգից օգտվել Պորտուգալիայում, Սերբիայում եւ Բանգլադեշում, իսկ 3G-ռոումինգից` Եգիպտոսում:
“Մենք մշտապես ընդլայնում ենք մատուցվող ռոումինգ-ծառայությունների աշխարհագրությունը: Ժամանակակից տեխնոլոգիաներն իսկապես միավորում են աշխարհը, եւ մեր ընկերությունը հպարտանում է այդ գործընթացում իր ներդրումով”,- ասել է “ԱրմենՏելի” հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
“ԱրմենՏելի” GPRS-ռոումինգը հասանելի է աշխարհի 50 երկրներում, իսկ 3G-ռոումինգը` 16 երկրներում:
“ԱրմենՏելի” ռոումինգ-գործընկերների ընդհանուր քանակը, ներառյալ գլոբալ ռոումինգի ծառայությունները, ներկայումս կազմում է 470 օպերատոր աշխարհի 210 երկրներում:

14:51 | 27.05.09 | Новости | 3884
Ереван /Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявила о расширении географии услуги международного роуминга.
Как сообщили сегодня Медиамакс в «АрменТел», отныне абоненты мобильной связи Beeline имеют возможность пользоваться международным GPRS-роумингом в Португалии, Сербии и Бангладеш и 3G роумингом в Египте.
«Мы постоянно расширяем географию и спектр предоставляемых роуминг-услуг. Современные технологии действительно объединяют мир, и наша компания гордится своим вкладом в этот процесс», - сказал руководитель службы по связям с общественностью «АрменТел» Ануш Беглоян.
GPRS-роуминг от «АрменТел» доступен в пятидесяти странах, а 3G-роуминг - в шестнадцати.
Общее количество роуминг партнеров «АрменТел», включая услуги глобального роуминга, на сегодняшний день составляет 470 операторов в 210 странах мира.