14:51 | 27.05.09 | Նորություններ | 5196
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏելը” (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է միջազգային ռոումինգի ծառայության աշխարհագրության ընդլայնման մասին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են “ԱրմենՏելում”, այսուհետ Beeline-ի բջջային կապի բաժանորդները հնարավորություն ունեն միջազգային GPRS-ռոումինգից օգտվել Պորտուգալիայում, Սերբիայում եւ Բանգլադեշում, իսկ 3G-ռոումինգից` Եգիպտոսում:
“Մենք մշտապես ընդլայնում ենք մատուցվող ռոումինգ-ծառայությունների աշխարհագրությունը: Ժամանակակից տեխնոլոգիաներն իսկապես միավորում են աշխարհը, եւ մեր ընկերությունը հպարտանում է այդ գործընթացում իր ներդրումով”,- ասել է “ԱրմենՏելի” հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
“ԱրմենՏելի” GPRS-ռոումինգը հասանելի է աշխարհի 50 երկրներում, իսկ 3G-ռոումինգը` 16 երկրներում:
“ԱրմենՏելի” ռոումինգ-գործընկերների ընդհանուր քանակը, ներառյալ գլոբալ ռոումինգի ծառայությունները, ներկայումս կազմում է 470 օպերատոր աշխարհի 210 երկրներում:

14:51 | 27.05.09 | News | 5213
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) announced expansion of geography of international roaming service.
As Mediamax was informed in “ArmenTel”, from now on the subscribers of Beeline mobile connection have the chance to use international GPRS roaming in Portugal, Serbia and Bangladesh and 3G roaming in Egypt.
“We constantly expand the geography and the range of provided roaming services. Modern technologies really unite the world, and our company is proud of its contribution to that process”, Head of Public Relations Service of “ArmenTel” Anush Begloyan stated.
GPRS roaming from “ArmenTel” is available in fifty countries; and 3G roaming – in sixteen.
The number of “ArmenTel” Company’s roaming partners, including services of global roaming, as of today makes 470 operators in 210 countries of the world.