10:35 | 29.05.09 | Նորություններ | 5774
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը կարող է դառնալ ԱՖԿ “Սիստեմա”-ի անկախ տնօրեն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, վկայակոչելով ռուսաստանյան հեղինակավոր “Կոմերսանտ” օրաթերթը, Ռոբերտ Քորչարյանի թեկնածությունն առաջադրվել է մայիսի 28-ին եւ կարող է հաստատվել հունիսի 27-ին ընկերության բաժնետերերի ընդհանուր ժողովում:
Բացի ՀՀ նախկին նախագահից, ԱՖԿ “Սիստեմա”-ի անկախ տնօրենի պաշտոնին հավակնում է նաեւ Shyam Group of India-ի հիմնադիր Ռաջիվ Մեհրոտրան, ում ընկերությանը ԱՖԿ “Սիստեմա”-ի հետ համատեղ պատկանում է Sistema Shyam TeleServices հնդկական բջջային օպերատորը:
“Պարոն Քոչարյանը հիանալի գիտի ԱՊՀ երկրների շուկան, որում գործում են մեր դուստր ընկերությունները` MTS-ը, “Կոմստար-ՕՏՍ”-ը, “Սինտրոնիկսը”, ունի միջազգային համագործակցության բացառիկ փորձ եւ մեծ հարգանք է վայելում Ռուսաստանի եւ արտասահմանյան երկրների բիզնես հանրության շրջանում”,- նշել են “Սիստեմա”-ի մամլո ծառայությունում:
Հայաստանում ԱՖԿ “Սիստեմա”-ի ակտիվների թվում են` “Cornet AM” WiMax օպերատորը, “Ղ-Տելեկոմ” (Vivacell-MTS ապրանքանիշ) բջջային օպերատորը, “Մարս” գործարանը եւ երեք գիտահետազոտական ինստիտուտներ:

10:35 | 29.05.09 | News | 6038
Yerevan /Mediamax/. Second President of Armenia Robert Kocharian may become the Independent Director of “Sistema” Stock Financial Corporation.
Mediamax reports referring “Kommersant” that Robert Kocharian’s candidature was nominated on May 28 and may be approved on June 27 at the general meeting of the company’s shareholders.
Besides the Ex-President of Armenia, founder of Shyam Group of India Rajiv Mehrotra, whose company, jointly with “Sistema” SFC, owns the Indian mobile operator Sistema Shyam TeleServices, is also nominated for the position of “Sistema” SFC Independent Director.
“Mr. Kocharian has excellent knowledge of the markets of CIS countries, in which our subsidiary companies work - MTS, “Comstar-OTS”, “Sitronics”, he possesses unique experience of international cooperation and enjoys significant respect in the business community of Russia and the abroad”, press service of “Sistema” noted.