17:32 | 04.06.09 | Նորություններ | 5251
Beeline-ի բաժանորդային բազայի կրճատումը պայմանավորված է ակտիվ բաժանորդների հաշվարկման համակարգի խստացմամբ
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն հայտարարել է, որ ընկերության բաժանորդային բազայի կրճատումը 11.6%-ով պայմանավորված է “Վիմպելկոմ” ընկերությունում ակտիվ բաժանորդների հաշվարկման համակարգի խստացմամբ:
Հանդես գալով այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում` Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ նոր համակարգի համաձայն, ընկերության ակտիվ բաժանորդների թվում ներառվում են միայն այն բաժանորդները, որոնք վերջին երեք ամիսների ընթացքում կատարել են վճարման գոնե մեկ գործարք:
Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ, ի տարբերություն Beeline-ի, VivaCell-MTS ընկերությունը բաժանորդային բազայի հաշվարկ է կատարում 6-ամսյա կտրվածքով:

17:32 | 04.06.09 | News | 4977
Yerevan /Mediamax/. General Director of “ArmenTel” Company (Beeline brand) Igor Klimko stated that reduction of the company’s subscriber base for 11.6% is related to toughening by “VimpelCom” the system for calculating active subscribers.
Speaking at a news conference in Yerevan today, Igor Klimko stated that according to the new system, the active subscribers are those, who in the course of the recent three months have realized at least one payment transaction.
Igor Klimko stated that, as opposed to Beeline, “VivaCell-MTS” Company realizes calculation of 6 months’ subscriber base.