17:32 | 04.06.09 | Նորություններ | 5251
Beeline-ի բաժանորդային բազայի կրճատումը պայմանավորված է ակտիվ բաժանորդների հաշվարկման համակարգի խստացմամբ
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն հայտարարել է, որ ընկերության բաժանորդային բազայի կրճատումը 11.6%-ով պայմանավորված է “Վիմպելկոմ” ընկերությունում ակտիվ բաժանորդների հաշվարկման համակարգի խստացմամբ:
Հանդես գալով այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում` Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ նոր համակարգի համաձայն, ընկերության ակտիվ բաժանորդների թվում ներառվում են միայն այն բաժանորդները, որոնք վերջին երեք ամիսների ընթացքում կատարել են վճարման գոնե մեկ գործարք:
Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ, ի տարբերություն Beeline-ի, VivaCell-MTS ընկերությունը բաժանորդային բազայի հաշվարկ է կատարում 6-ամսյա կտրվածքով:

17:32 | 04.06.09 | Новости | 5252
Ереван /Медиамакс/. Генеральный директор компании «АрменТел” (бренд Beeline) Игорь Климко заявил, что сокращение абонентской базы компании на 11.6% связано с ужесточением в компании “Вымпелком”системы подсчета “живых” абонентов.
Выступая сегодня на пресс-конференции в Ереване, Игорь Климко сказал, что, согласно новой системе, в число активных абонентов компании включаются только те абоненты, которые в течение последних трех месяцев совершили хотя бы одну платную транзакцию.
Игорь Климко сказал, что, в отличие Beeline, компания VivaCell-MTS проводит подсчет 6-месячной абонентской базы.