13:23 | 09.06.09 | Նորություններ | 5054
Երեւան /Մեդիամաքս/. Մինչեւ տարեվերջ Orange Armenia-ն Հայաստանում կներդնի 80մլն եվրո եւ կբացի 400 աշխատատեղ:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունում, այդ մասին այսօր ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանի հետ հանդիպման ընթացքում ասել է Orange ընկերության Եվրոպայի գծով փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտին:
Նախարարը նշել է, որ Orange-ի մուտքը Հայաստան թույլ կտա ավելի ազատականացնել հեռահաղորդակցային շուկան:
Գուրգեն Սարգսյանը նշել է, որ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունն իր լիազորությունների սահմաններում ամեն ինչ անում է Orange Armenia-ի լիարժեք գործունեությունը բնականոն հունով առաջ տանելու համար: Մասնավորապես, նշել է նա, պայմանավորվածություն կա ամեն շաբաթվա աշխատանքային վերջին օրը հանդիպել Orange Armenia-ի տնօրեն Բրունո Դութուայի հետ եւ քննարկել կատարած աշխատանքների, առաջած խնդիրների մասին:
“Կարծում եմ, անմիջական շփման այս ձեւը արդյունավետ աշխատանքների իրականացման համար բավականին նպատաստավոր պայմաններ է ստեղծում, եւ քանի որ հասարակությունն անհամբեր սպասում է ձեր ընկերության աշխատանքների մեկնարկին, ուստի կարծում եմ, որ անհաժեշտ է էլ ավելի հրապարակային աշխատել”,- նշել է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարը:
Օլաֆ Սուանտին ասել է, որ Orange-ի նպատակն է Հայաստանում ձեռք բերել առաջատարի, նորարարի եւ ամենասիրվածը լինելու համբավ: Նա հավաստիացրել է, որ այս տարվա վերջին եռամսյակում Orange Armenia-ն կսկսի մատուցել ինտերնետային եւ բջջային կապի ծառայություններ:

Yerevan /Mediamax/. By the end of the year, Orange Armenia will have invested 80mln euro in Armenia and will establish the total of 400 workplaces.
As Mediamax was informed in the press service of the Ministry of Transport today, Orange Vice President in charge of Europe Olaf Swantee said this today ay his meeting with the Minister of Transport of Armenia Gurgen Sargsian.
The Minister noted that Orange’s entry to Armenia will allow liberalizing the telecommunication market even more.
Gurgen Sargsian noted that the Ministry of Transport and Communication does everything within the framework of its authority to secure normal activity of Orange Armenia. In particular, he noted, there is agreement on realizing meetings with the General Director of Orange Armenia Bruno Duthoit each month, during which they discuss the realized works and the existing issues.
“I hope that such a form of direct communication assists effective solution of the tasks set, and since the society is impatiently waiting for the start of the company’s work, I believe, it is necessary to work even more publicly”, Minister of Transport and Communication of Armenia stated.
Olaf Swantee stated that Orange wants to become the leading, innovative and the most favorite operator in Armenia. He assured that by the end of the year Orange Armenia will start providing mobile connection and internet access services.