13:32 | 09.06.09 | Նորություններ | 4796
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Այբ” կրթական հիմնադրամն ամփոփել է “Կենգուրու-2009” միջազգային մաթեմատիկական մրցույթի լրացուցիչ փուլի արդյունքները:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են հիմնադրամի մամլո ծառայությունում, լրացուցիչ փուլում հաղթող են ճանաչվել Երեւանի “Քվանտ” վարժարանի 10-րդ դասարանի աշակերտ Հայկ Տեփանյանը եւ Ա. Շահինյանի անվան ֆիզիկամաթեմատիկական հատուկ դպրոցի 10-րդ դասարանի աշակերտ Արմինե Հովհաննիսյանը:
Հաշվի առնելով, որ մրցույթն առաջին անգամ էր կազմակերպվել Հայաստանում, “Այբ” կրթական հիմնադրամի ղեկավարության որոշմամբ հունիսի 6-ին անցկացվեց լրացուցիչ մրցույթ լավագույն արդյունք ցուցաբերած 14 աշակերտների միջեւ:
Հայկ Տեփանյանը եւ Արմինե Հովհաննիսյանը “Կենգուրու 2009” մրցույթի այս տարվա հաղթող Էռնա Պետրոսյանի հետ միասին ամռանը կմեկնեն Ռումինիա` “Կենգուրու առանց սահմանների” (Kangourou Sans Frontieres) ամառային ճամբար:

13:32 | 09.06.09 | Новости | 5058
Ереван /Медиамакс/. Образовательный фонд «Айб» подвел итоги дополнительного тура международного математического конкурса «Кенгуру 2009»
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе фонда, победителями дополнительного тура стали ученики 10-ых классов ереванской гимназии «Квант» и физико-математической школы им. А Шагиняна Айк Тепанян и Армине Оганесян.
С учетом того, что конкурс впервые проводился в Армении, решением руководства фонда «Айб» 6 июня среди 14 участников конкурса, показавших лучший результат, был проведен дополнительный тур.
Айк Тепанян и Армение Оганисян вместе с победительницей конкурса «Кенгуру 2009» в Армении Эрной Петросян отправятся в летний лагерь «Кенгуру без границ» (Kangourou Sans Frontieres) в Румынии.