11:24 | 07.07.09 | Նորություններ | 4318
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանում բջջային հեռախոսահամարի փոխանցման (Mobile Number Portability-MNP) ծառայության ներդրման հարցում ավելորդ շտապողականությունը կարող է հանգեցնել հակառակ արդյունքի եւ վնասել շուկայի զարգացմանը:
Այդ մասին ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալության հետ հարցազրույցում ասել է ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի /ՀԾԿՀ/ անդամ Սամվել Արաբաջյանը: Նա նշել է, որ ներկայումս ՀԾԿՀ-ն գնահատում է տեխնիկական հնարավորությունները եւ պահանջվող ներդրումների ծավալը, ուսումնասիրում է հեռախոսահամարների միասնական գրանցում վարելու արտասահմանյան փորձը:
Սամվել Արաբաջյանի խոսքերով, կան բազմաթիվ հարցեր, որոնք թույլ չեն տալիս MNP ծառայությունը ներդնել կարճ ժամկետներում եւ պահանջում են համալիր միջոցառումների անցկացում տնտեսական, տեխնիկական եւ իրավական դաշտերում:

11:24 | 07.07.09 | News | 4097
Yerevan /Mediamax/. Excessive hurry in implementation of mobile number portability service (MNP) in Armenia may lead to a reverse effect and harm market development.
Member of Public Services Regulatory Commission (PSRC) of Armenia Samvel Arabajyan said this in an interview to Mediamax. He noted that at present PSRC carries out works on assessing the technical capacities, the required investments, studies foreign practice of running a single register of phone numbers.
According to Samvel Arabajyan, there are many issues, which do not allow implementing MNP service in a short period of time and require realization of complex measures in the economic, technical and legal fields.