13:59 | 26.08.09 | Նորություններ | 5009
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր որոշել է “Կորնետ-ԱՄ”-ին տրամադրել Կոտայքի մարզում արբանյակային կապի շահագործման համար ռադիոհաճախականությունների օգտագործման թույլտվություն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, “Կորնետ-ԱՄ” ընկերության գլխավոր տնօրեն Բորիս Դեմիրխանյանը նշել է, որ ընկերությունը WiMax ծառայություններ է մատուցում Հայաստանի արդեն 18 քաղաքներում: Նա հայտնել է, որ ընկերության հաճախորդների թիվը հասնում է 2780-ի, որոնցից 720-ը գտնվում են Երեւանի սահմաններից դուրս:
Բորիս Դեմիրխանյանը նշել է, որ, բիզնես ծրագրի համաձայն, ընկերության ներդրումների վերադարձելիության ժամկետը 5 տարի է, եւ “եթե այդ դինամիկան պահպանվի, ապա ընկերության ներդրումները կվերադարձվեն նշված ժամկետում”:
Նա հայտնել է նաեւ, որ “Կորնետ-ԱՄ”-ը մտադիր է Հայաստանում հոկտեմբերի 1-ից սկսել ֆիքսված կապի ծառայություններ մատուցել: Նրա խոսքերով, արդեն տեղադրվել են համապատասխան սարքավորումները, իսկ թեստավորումը նշանակված է սեպտեմբերի վերջին:
Բորիս Դեմիրխանյանն ընդգծել է, որ մինչեւ սեպտեմբերի վերջ ընկերությունը մտադիր է սակագները քննարկել “ԱրմենՏել” ընկերության հետ, որից հետո կարող է մատուցել ֆիքսված կապի ծառայություններ:

13:59 | 26.08.09 | Новости | 5010
«Корнет-АМ» получила разрешение на использование радиочастот для эксплуатации спутниковой связи в Котайкском марзе Армении
Ереван /Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении приняла сегодня решение предоставить компании «Корнет-АМ» разрешение на использование радиочастот для эксплуатации спутниковой связи в Котайкском марзе.
Как сообщает Медиамакс, генеральный директор компании «Корнет-АМ» Борис Демирханян отметил, что компания предоставляет услуги WiMax уже в 18 городах Армении. Он сообщил, что количество абонентов компании достигает 2780, из которых 720 находятся за пределами Еревана.
Борис Демирханян отметил, что, согласно бизнес-плану, возвратность инвестиций компании составляет 5 лет, и «если подобная динамика сохранится, то инвестиции компании окупятся в течение указанного срока».
Он сообщил также, что «Корнет-АМ» намерена с 1 октября начать предоставление услуг фиксированной связи в Армении. По его словам, соответствующее оборудование уже установлено, а тестирование назначено на конец сентября.
Борис Демирханян подчеркнул, что до конца сентября компания намерена обсудить тарифы с компанией «АрменТел», после чего можно будет приступить к предоставлению услуг фиксированной связи.