16:10 | 01.10.09 | Նորություններ | 5623
Երեւան /Մեդիամաքս/. 52 ընկերություններ հայտ են ներկայացրել Digitec Expo 2009 բարձր տեխնոլոգիաների ցուցահանդեսին մասնակցելու համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այս մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է Հայաստանի ՏՏ ձեռնարկությունների միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
Նրա խոսքերով, ցուցահանդեսում ներկայացած ընկերությունների թիվը 15 տոկոսով կգերազանցնի նախորդ տարվա մասնակիցների քանակը:
Արատասահմանյան ընկերություններից ցուցահանդեսին ներկայացված կլինեն ամերիկյան SUN Microsystems-ը եւ շվեդական Ericsson-ը, վերջինս կցուցադրի Ucom հայկական ինտերնետ պրովայդերի (ցուցահանդեսի գլխավոր հովանավոր) հետ համատեղ առաջարկվող ՏՏ հեռուստատեսության ծառայությունը:
Իր հերթին «Ձեռնարկությունների Ինկուբարոր» հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը տեղեկացրել է, որ ցուցահանդեսի շրջանակներում կներկայացվեն նաեւ ՏՏ ոլորտի զարգացմանն ուղղված` Հայաստանի կառավարության ծրագրերը, մասնավորապես` «Համակարգիչ բոլորին» ծարգիրը եւ Գյումրիի տեխնոպարկի հնարավորությունները:
Digitec Expo 2009 ցուցահանդեսը կկայանա հոկտեմբերի 2-4-ին Երեւանում Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:  Ցուցահանդեսի աշխատանքային ժամերն են 10:00-ից 18:00: Մուտքն ազատ է:

16:10 | 01.10.09 | Новости | 5627
Ереван /Медиамакс/. Заявку на участие в выставке высоких технологий Digitec Expo 2009 подали 52 компании.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на пресс-конференции в Ереване сообщил исполнительный директор Союза IT-предприятий Армении (UITE) Карен Варданян.
По его словам, число компаний, представленных на выставке, превысит число прошлогодних участников Digitec Expo на 15%.
Из иностранных компаний на выставке будут представлены американская SUN Microsystems и шведская Ericsson, которая продемонстрирует предлагаемую ею совместно с армянским интернет-провайдером Ucom (выступающим генеральным спонсором выставки) услугу IP-телевидения.
Директор фонда “Инкубатор предприятий” Баграт Енгибарян в свою очередь сообщил, что в рамках выставки будут представлены также программы правительства Армении, направленные на развити IT-сектора, в частности, программа “Компьютер для всех” и первые возможности гюмрийского технопарка.
Выставка Digitec Expo 2009 будет проходить 2-4 октября в Ереване в здании СКК имени Карена Демирчяна. Рабочие часы выставки – с 10:00 до 18:00. Вход на выставку свободный.