16:56 | 05.10.09 | Նորություններ | 4843
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հոկտեմբերի 16-ին Երեւանում կայանալիք համերգի ընթացքում Uriah Heep ռոք-խումբը կկատարի իր բոլոր հանրահայտ հիթերը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այս մասին խմբի ղեկավար Միք Բոքսը (Mick Box) ասել է www.Bravo.am-ին տված հարցազրույցում:
“Մենք շատ հուզված ենք, եւ այդպես է լինում միշտ, երբ պետք է առաջին անգամ ինչ-որ տեղ ելույթ ունենանք: Մենք ուրախ ենք, որ մեզ հրավիրել են համերգ տալ Երեւանում, եւ մենք իրոք անհամբեր սպասում ենք դրան”, - ասել է Միք Բոքսը www.Bravo.am –ին տված հարցազրույցում:
Պատասխանելով այն հարցին, թե ինչպիսի±ն կլինի երեւանյան համերգի ծրագիրը ` նա նշել է.
“Մենք այժմ ողջ աշխարհում ակտիվորեն ներկայացնում ենք մեր վերջին ալբոմը` “Wake the Sleeper”-ը, սակայն Երեւանում մենք նաեւ շատ երգեր կկատարենք Uriah Heep-ի դասական երգացանկից. Gypsy, July Morning, Lady in Black, Stealin', Sympathy, Look at Yourself եւ այլն: Համերգի ժամանակ շատ բաներ կլինեն բոլորի համար”:
Հոկտեմբերի 16-ին Երեւանում Uriah Heep-ը կտա միակ համերգը` խմբի 40-ամյակին նվիրված համաշխարհային շրջայցի շրջանակներում: Այն կկայանա Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Տոմսերը վաճառվում են ՄՀՀ-ի եւ Հայաստանի Տիկնիկային թատրոնի տոմսարկղերում: Համերգի ողջ հասույթը կուղղվի Սպիտակի երկրաշարժից տուժած բանկելի տան վերականգմանը:
Համերգի կազմակերպիչներ են Vibrographus ընկերությունը, “Շանթ” հեռուստաընկերությունը եւ “Արզնի” հանքային ջրերի գործարանը:
Համերգի գործընկերներն են BMI եւ Austrian Airlines ավիաընկերությունները, “Մետրոպոլ” հուրանոցն ու “Բաոբաբ” ռեստորանը:
Երեւանում Uriah Heep-ի համերգի տեղեկատվական գործընկերներն են ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ եւ Panarmenian Media գործակալությունները: Ինֆորմացիոն աջակցություն են ցուցաբերում “Ավտոռադիո”, “Երեւան FM” եւ “Ռադիո Վան” ռադիոկայանները:

16:56 | 05.10.09 | Новости | 4906
Ереван /Медиамакс/. В ходе предстоящего 16 октября концерта в Ереване рок-группа Uriah Heep исполнит все свои известные хиты.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом сказал лидер группы Мик Бокс (Mick Box) в интервью www.Bravo.am.
«Мы очень взволнованы, и так бывает всегда, когда нам предстоит выступать где-либо, где мы никогда не были. Мы рады, что нас пригласили выступить с концертом в Ереване, и мы действительно с нетерпением ждем этого», - сказал Мик Бокс в интервью www.Bravo.am.
Отвечая на вопрос о программе концерта, он отметил:
«Мы сейчас активно продвигаем во всем мире наш последний альбом "Wake the Sleeper", однако в Ереване мы сыграем также много песен из классического репертуара Uriah Heep - Gypsy, July Morning, Lady in Black, Stealin', Sympathy, Look at Yourself и другие».
Uriah Heep даст единственный концерт в Ереване 16 октября в рамках мирового турне, посвященного 40-летию группы. Концерт состоится в концертном зале Спортивно-концертного комплекса (СКК) им. Карена Демирчяна. Билеты продаются в кассах СКК и Кукольного театра Армении. Вся выручка от продажи билетов будет направлена на восстановление жилого фонда в зоне Спитакского землетрясения.
Организаторами концерта выступают компания Vibrographus, телекомпания «Шант» и Завод минеральных вод «Арзни».
Партнерами концерта выступают авикомпании BMI и Austrian Airlines, отель «Метрополь», ресторан «Баобаб».