14:48 | 07.10.09 | Նորություններ | 4773
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” -ը (ապրանքնաիշը`Beeline) հայտարարել է երկկողմանի 3G-ռոումինգի նոր ուղղությունների բացման մասին` Լիտվայում, Լուքսեմբուրգում, Մոլդովայում և Մալայզիայում:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին են տեղեկացրել ընկերության մամլո ծառայությունում, այսուհետեւ 3G-ռուոմինգը հասաների է Beeline-ի հաճախորդներին 43 երկրում, 55 օպերատորների ցանցերում:
“ԱրմենՏել”-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն նշել է, որ այս տարվա մայիսի վերջին Beeline-ի 3G-ռոումինգը հասանելի էր միայն 16 երկրներում:
“Մի քանի ամսվա ընթացքում մենք գրեթե եռապատկեցինք այս ցուցանիշը, քանի որ մեր հաճախորդների հետաքրքրությունը 3G ծառայությունների նկատմամբ շարունակաբար աճում է: Մեզ համար խիստ կարեւոր է, որպեսզի բաժանորդներն ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ երկրից դուրս կարողանան օգտվել արդեն իսկ սովորական դարձած ծառայության որակից”, - հայտարարել է Իգոր Կլիմկոն:
Ներկայումս “ԱրմենՏել”-ի ռոումինգ-գործընկերների ընդհանուր քանակը` ներառյալ գլոբալ ռումինգի ծառայությունը, կազմում է 479 օպերատոր 218 երկրում: Ընկերությունը մատուցում է նաեւ GPRS-ռոումինգի ծառայություներ 70 երկրում, 110 օպերատորների ցանցերում:

14:48 | 07.10.09 | News | 4777
Yerevan /Mediamax/. "ArmenTel" ("Beeline" trademark) announced opening of the new directions in two-sided 3G roaming in Lithuania, Luxemburg, Moldova and Malaysia.
Mediamax was told in the press service of the company, now 3G roaming is available for Beeline subscribers in 43 countries worldwide, in 55 operators` networks.
"ArmenTel" General Director Igor Klimko stated that yet at the end of May 2009, 3G roaming of Beeline was available only in 16 countries worldwide.
"Within a few months, we have almost tripled the index, as the interest in 3G services among our customers steadily increases. It is extremely important for us that our subscribers can use already usual service level both in Armenia and abroad", stated Igor Klimko.
As of today, the entire number of "ArmenTel" roaming partners, including global roaming services, has reached 479 operators in 218 countries worldwide. The company also renders GPRS roaming services in 70 countries, in 110 operators` networks.