14:48 | 07.10.09 | Նորություններ | 4773
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” -ը (ապրանքնաիշը`Beeline) հայտարարել է երկկողմանի 3G-ռոումինգի նոր ուղղությունների բացման մասին` Լիտվայում, Լուքսեմբուրգում, Մոլդովայում և Մալայզիայում:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին են տեղեկացրել ընկերության մամլո ծառայությունում, այսուհետեւ 3G-ռուոմինգը հասաների է Beeline-ի հաճախորդներին 43 երկրում, 55 օպերատորների ցանցերում:
“ԱրմենՏել”-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն նշել է, որ այս տարվա մայիսի վերջին Beeline-ի 3G-ռոումինգը հասանելի էր միայն 16 երկրներում:
“Մի քանի ամսվա ընթացքում մենք գրեթե եռապատկեցինք այս ցուցանիշը, քանի որ մեր հաճախորդների հետաքրքրությունը 3G ծառայությունների նկատմամբ շարունակաբար աճում է: Մեզ համար խիստ կարեւոր է, որպեսզի բաժանորդներն ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ երկրից դուրս կարողանան օգտվել արդեն իսկ սովորական դարձած ծառայության որակից”, - հայտարարել է Իգոր Կլիմկոն:
Ներկայումս “ԱրմենՏել”-ի ռոումինգ-գործընկերների ընդհանուր քանակը` ներառյալ գլոբալ ռումինգի ծառայությունը, կազմում է 479 օպերատոր 218 երկրում: Ընկերությունը մատուցում է նաեւ GPRS-ռոումինգի ծառայություներ 70 երկրում, 110 օպերատորների ցանցերում:

14:48 | 07.10.09 | Новости | 4766
Ереван /Медиамакс/. «АрменТел» (торговый знак Beeline) объявил об открытии новых направлений двустороннего 3G-роуминга - в Литве, Люксембурге, Молдове и Малайзии.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, теперь 3G-роуминг доступен для абонентов Beeline в 43 странах мира, в сетях 55 операторов.
Гендиректор «АрменТел» Игорь Климко подчеркнул, что еще в конце мая этого года 3G- роуминг Beeline был доступен лишь в 16 странах мира.
«Буквально за несколько месяцев мы почти утроили этот показатель, поскольку интерес к услугам 3G среди наших клиентов неуклонно растет. Для нас крайне важно, чтобы наши абоненты могли пользоваться уже привычным уровнем сервиса как в Армении, так и за ее пределами»,  - заявил Игорь Климко.
Общее количество роуминг-партнеров «АрменТел», включая услуги глобального роуминга, на сегодняшний день достигло 479 операторов в 218 странах мира. Компания предоставляет также услуги GPRS-роуминга в 70 странах, в сетях 110 операторов.