09:28 | 02.11.09 | Նորություններ | 4773
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏելը» (Beeline ապրանքանիշ) առաջիկայում երրորդ սերնդի կապի (3G) ծառայություններ կառաջարկի Գյումրիում, Վանաձորում, Ջերմուկում եւ Էջմիածնում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին ComNews-ի հետ հարցազրույցում ասել է «Վիմպելկոմ» ընկերության ԱՊՀ երկրների գծով հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Արտյոմ Մինաեւը: Նա նշել է նաեւ, որ «ԱրմենՏելը» կընդլայնի իր 3G ցանցի ծածկույթի գոտին նաեւ Երեւանում:
Նախորդ շաբաթ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը հայտարարել էր ՀՀ բոլոր մարզերում /50 քաղաքում/ իր 3G ցանցի առեւտրային շահագործման մեկնարկի մասին:

Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) in the nearest future will offer services of third generation connection (3G) in Gyumri, Vanadzor, Jermuk and Etchmiadzin.
Mediamax reports that the Head of “VimpelCom” Company’s Public Relations Service for CIS countries Artyom Minayev said this in an interview to ComNews. He also noted that “ArmenTel” will expand the coverage zone of its 3G network in Yerevan.
Last week, VivaCell-MTS mobile connection operator announced the launch of its 3G network in all regions of Armenia – in 50 towns of the country, into revenue service.