09:28 | 02.11.09 | Նորություններ | 4773
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏելը» (Beeline ապրանքանիշ) առաջիկայում երրորդ սերնդի կապի (3G) ծառայություններ կառաջարկի Գյումրիում, Վանաձորում, Ջերմուկում եւ Էջմիածնում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին ComNews-ի հետ հարցազրույցում ասել է «Վիմպելկոմ» ընկերության ԱՊՀ երկրների գծով հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Արտյոմ Մինաեւը: Նա նշել է նաեւ, որ «ԱրմենՏելը» կընդլայնի իր 3G ցանցի ծածկույթի գոտին նաեւ Երեւանում:
Նախորդ շաբաթ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը հայտարարել էր ՀՀ բոլոր մարզերում /50 քաղաքում/ իր 3G ցանցի առեւտրային շահագործման մեկնարկի մասին:

09:28 | 02.11.09 | Новости | 4792
Ереван /Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) в ближайшее время предложит услуги связи третьего поколения (3G) в Гюмри, Ванадзоре, Джермуке и Эчмиадзине.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом в интервью ComNews сказал руководитель службы по связям с общественностью по странам СНГ компании «Вымпелком» Артем Минаев. Он также отметил, что «АрменТел» расширит зону покрытия сети 3G и в Ереване.
На минувшей неделе сотовый оператор VivaCell-МТС объявил о запуске в коммерческую эксплуатацию своей сети 3G во всех регионах Армении - в 50 городах страны. --0--