13:25 | 04.11.09 | Նորություններ | 5063
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում հայաստանյան ընկերությունների ներկայացուցիչներին ներկայացվել են Tyco Electronics-ի` պասիվ բաղադրիչների համաշխարհային խոշորագույն արտադրողի, AMP Netconnect ցանցային ենթակառուցվածքի հնարավորությունները:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, Tyco Electronics-ի Արեւելյան Եվրոպայի գծով տնօրեն Վոլֆգանգ Ռիգերը նշել է, որ AMP Netconnect-ը թույլ է տալիս կազմակերպել բարձր արագությամբ հուսալի Ethernet ցանցեր` 10 Գբիտ թողունակությամբ:
Հայաստանում Tyco Electronics-ի գործընկերը “Րութ ԱյԹիԷսՓի” ընկերությունն է, որը հանդիսանում է համալիր ցանցային լուծումների բաղադրիչների մատակարար:

Yerevan /Mediamax/. Network infrastructure capacities of AMP Netconnect, the world’s largest producer of Tyco Electronics passive components, were presented to representatives of Armenian companies in Yerevan today.
Mediamax reports that, presenting the product, the Director of Tyco Electronics for Eastern Europe Wolfgang Rieger noted that AMP Netconnect allows organizing Ethernet reliable fast network, with the transmission capacity of 10 Gb.
Tyco Electronics’ partner in Armenia is “Root ITSP” Company (information technologies service provider), which is the supplier of components and network solution complexes.