13:39 | 12.11.09 | Նորություններ | 6206
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին այսօր Երեւանում ասել է VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը` ներկայացնելով ընկերության նոր ծառայություններն ու ապրանքատեսակները:
Ռալֆ Յիրիկյանը ներկայացրել է շարժական հեռուստատեսության ծառայությունը, որն այսօրվանից թեստային ռեժիմով հասանելի է VivaCell-MTS-ի 3G ցանցի բոլոր բաժանորդների համար: Թեստային ռեժիմը կտեւի մեկ ամսից մի փոքր ավել, որից հետո ընկերությունը կներկայացնի ծառայության սակագները:
Արդեն այսօր VivaCell-MTS-ի 3G ցանցում հասանելի է հայաստանյան 12 հեռուստաընկերությունների եթերը` Հ1, Հ2, «Շանթ», «Արմենիա», «Երկիր Մեդիա», «Կենտրոն», «ՀայTV», «ԱՏՎ», ArmNews, «Արարատ», «Դար 21»: Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ հեռուստաընկերությունների ցանկն ընդլայնվելու է:
Պատասխանելով այն հարցին, թե պատրաստվու՞մ է արդյոք VivaCell-MTS-ը հայաստանյան շուկայում ներկայացնել iPhone եւ BlackBerry, Ռալֆ Յիրկյանն ասել է` «Սպասեք ավելիին»:

13:39 | 12.11.09 | Новости | 6202
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом сказал сегодня в Ереване генеральный директор VivaCell-MTS Ральф Йирикян, представляя новые услуги и продукты компании. По его словам, в «нашем арсенале есть большое количество инновационных услуг, которые мы будем постепенно представлять абонентам».
Ральф Йирикян, в частности, представил услугу мобильного ТВ, которая с сегодняшнего дня доступна в тестовом режиме всем абонентам 3G-сети VivaCell-MTS. Тестовый режим продлится немногим более месяца, после чего компания представит тарифы.
В 3G-сети VivaCell-MTS уже доступен эфир 12 армянских телекомпаний: H1, H2, «Шант», «Армения», «Еркир Медиа», «Кентрон», «Ай ТВ», «ТВ 5», «АТВ», ArmNews, «Арарат» и «Дар 21». Ральф Йирикян сказал, что список телекомпаний будет расширяться.
Отвечая на вопрос о том, не собирается ли VivaCell-MTS представлять на армянском рынке iPhone и BlackBerry, Ральф Йирикян сказал: «Ждите большего».