15:09 | 12.11.09 | Նորություններ | 4252
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունը այսօր հավանության է արժանացրել թվային հեռուստատեսության ներդրման հայեցակարգը
Ինչպես այսօր հայտնել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, հայեցակարգի համաձայն, մինչեւ այս տարեվերջ ձեռնարկվելու են համապատասխան օրենսդրական փոփոխություններ եւ մշակվելու է անալոգայինից թվային հեռարձակման անցնելու միջոցառումների ծրագիրը:
Էկոնոմիկայի նախարարն ասել է, որ թվային հեռարձակմանն անցումը կնպաստի հաճախականությունների ծածկույթի օգտագործման արդյունավետության բարձրացմանը:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ, հաշվի առնելով թվային հեռարձակման անցնելու վերաբերյալ հասարակական արձագանքը, կառավարությունն այդ գործընթացի գրագետ կազմակերպման նպատակով հրավիրել է Եվրոպական Միության փորձագետների:

15:09 | 12.11.09 | Новости | 4519
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении одобрило сегодня концепцию внедрения цифрового телерадиовещания.
Как сообщил сегодня министр экономики Армении Нерсес Ерицян, согласно концепции, до конца 2009 года будут приняты соответствующие законодательные изменения и разработан план мероприятий для перехода от аналогового к цифровому вещанию.
Министр экономики сказал, что переход на цифровое вещание будет способствовать повышению продуктивности использования диапазона частот.
Премьер-министр Армении Тигран Саргсян отметил, что с учетом общественного резонанса по поводу перехода на цифровое телерадиовещание, правительство пригласило экспертов из Европейского Союза для грамотной организации данного процесса.