11:08 | 24.11.09 | Նորություններ | 5175
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange-ը հանդիսացավ Ֆրանսիայի Համահայկական Հիմնադրամի կողմից կազմակերպված «Հեռախոսամարաթոն 2009»-ի գործընկերը:
Ավանդաբար հեռախոսամարաթոնը Ֆրանսիայում անցկացվում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնի նախաշեմին: Այս տարի նոյեմբերի 19-ից 22-ն անցկացված հեռախոսամարաթոնը նվիրատվություններ հավաքագեց ՀՀ Տավուշի մարզում գյուղմթերքների արտադրության բարելավման և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ասկերանի շրջանին խմելու ջրով ապահովելու նպատակով:
Այս տարվա հեռախոսամարաթոնի 12.370 մասնակիցնեչ նվիրաբերեցին 1.182.988 եվրո: «Հեռախոսամարաթոն 2009»-ին մասնակցեցին Փարիզի, Լիոնի, Մարսելի, Նիսի, Թուլուզի բնակիչները, ինչպես նաեւ Գերմանիայում եւ Շվեյցարիայում բնակվող հայեր:
Նվիրատվություննների հավաքագրման նպատակով Orange-ը հատկացրել էր հատուկ հեռախոսահամար` 0 810 10 14 14, իսկ մինչ մարաթոնի մեկնարկը Orange-ի տեխնիկական աջակցության շնորհիվ 50 000 բաժանորդներին ուղարկվեց հատուկ հաղորդագրություն` «Հեռախոսամարաթոն 2009»-ի հովանավոր հայազգի երգչուհի Հելեն Սեգարայի անունից:
Մեկնաբանելով Orange-ի աջակցությունը «Հեռախոսամարաթոն 2009»-ին, Orange Armenia-ի Խորհրդի անդամ Ժան-Ժակ Դամլամյանը մասնավորապես ասաց.
«Այս տարվա հանգանակության արդյունքն առավել քան գոհացնող է: Չափազանց ուրախ եմ այս հաջողության համար եւ շնորհակալ եմ France Telecom Orange-ին, որը տրամադրեց ոչ միայն անհրաժեշտ ենթակառուցվածքը, այլեւ նորարար տեխնոլոգիաներ` մասնավորապես հաղորդագրություններ Հելեն Սեգարայի անունից: Հավելեմ նաեւ, որ Ֆրանս Տելեկոմի ներկայությունը Հայաստանում Orange Armenia-ի միջոցով քաջ հայտնի է  Ֆրանսիայի հայկական համայնքի շրջանում եւ այդ փաստը նպաստեց դրամահավաքի հաջող իրականացմանը»:

11:08 | 24.11.09 | Новости | 5183
Ереван /Медиамакс/. Orange выступил главным партнером «Фонетона», ежегодно проводимого во Франции накануне телемарафона Всеармянского фонда «Айастан».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Orange Armenia, Orange предоставил специальный телефонный номер для сбора пожертвований, а также разослал специальные SMS-сообщения 50 тысячам абонентам от имени французской певицы армянского происхождения Элен Сегара (Helene Segara) с призывом принять участие в «Фонетоне».
Всего в акции приняли участие 12 370 человек, который изъявили готовность пожертвовать в общей сложности 1.182.988 евро. Собранные средства будут направлены на развитие сельских общин в Армении и Нагорно-Карабахской Республике.
Комментируя партнерство Orange и «Фонетона-2009», член Совета Orange Armenia Жан- Жак Дамламян (Jean-Jacques Damlamian), в частности, сказал:
«Я благодарен France Telecom, которая не только предоставила необходимую инфраструктуру, но и обеспечила инновационные технологии, в частности, сообщения от имени Элен Сегара. Присутствие France Telecom на армянском рынке посредством Orange Armenia хорошо известно представителям армянской диаспоры во Франции и этот факт способствовал успешному проведению «Фонетона-2009».