11:08 | 24.11.09 | Նորություններ | 5175
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange-ը հանդիսացավ Ֆրանսիայի Համահայկական Հիմնադրամի կողմից կազմակերպված «Հեռախոսամարաթոն 2009»-ի գործընկերը:
Ավանդաբար հեռախոսամարաթոնը Ֆրանսիայում անցկացվում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնի նախաշեմին: Այս տարի նոյեմբերի 19-ից 22-ն անցկացված հեռախոսամարաթոնը նվիրատվություններ հավաքագեց ՀՀ Տավուշի մարզում գյուղմթերքների արտադրության բարելավման և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ասկերանի շրջանին խմելու ջրով ապահովելու նպատակով:
Այս տարվա հեռախոսամարաթոնի 12.370 մասնակիցնեչ նվիրաբերեցին 1.182.988 եվրո: «Հեռախոսամարաթոն 2009»-ին մասնակցեցին Փարիզի, Լիոնի, Մարսելի, Նիսի, Թուլուզի բնակիչները, ինչպես նաեւ Գերմանիայում եւ Շվեյցարիայում բնակվող հայեր:
Նվիրատվություննների հավաքագրման նպատակով Orange-ը հատկացրել էր հատուկ հեռախոսահամար` 0 810 10 14 14, իսկ մինչ մարաթոնի մեկնարկը Orange-ի տեխնիկական աջակցության շնորհիվ 50 000 բաժանորդներին ուղարկվեց հատուկ հաղորդագրություն` «Հեռախոսամարաթոն 2009»-ի հովանավոր հայազգի երգչուհի Հելեն Սեգարայի անունից:
Մեկնաբանելով Orange-ի աջակցությունը «Հեռախոսամարաթոն 2009»-ին, Orange Armenia-ի Խորհրդի անդամ Ժան-Ժակ Դամլամյանը մասնավորապես ասաց.
«Այս տարվա հանգանակության արդյունքն առավել քան գոհացնող է: Չափազանց ուրախ եմ այս հաջողության համար եւ շնորհակալ եմ France Telecom Orange-ին, որը տրամադրեց ոչ միայն անհրաժեշտ ենթակառուցվածքը, այլեւ նորարար տեխնոլոգիաներ` մասնավորապես հաղորդագրություններ Հելեն Սեգարայի անունից: Հավելեմ նաեւ, որ Ֆրանս Տելեկոմի ներկայությունը Հայաստանում Orange Armenia-ի միջոցով քաջ հայտնի է  Ֆրանսիայի հայկական համայնքի շրջանում եւ այդ փաստը նպաստեց դրամահավաքի հաջող իրականացմանը»:

11:08 | 24.11.09 | News | 5153
Yerevan /Mediamax/. Orange supported the “Phonethon”, held each year in France on the eve of the All-Armenian “Hayastan” Fund’s Telethon.
As Mediamax was informed in the press service of Orange Armenia, Orange allocated a special telephone number for collecting donations. It also sent out special SMS messages to 50 thousand subscribers on behalf of the French singer of Armenian origin Hélène Ségara with an urge to participate in “Phonethon”.
All in all, 12 370 people participated in the campaign. They expressed readiness to donate a total amount of 1.182.988 EUR. The raised funds will be used for developing rural communities in Armenia and the Nagorno-Karabakh Republic.
Commenting on the partnership between Orange and “Phonethon-2009”, Orange Armenia Board member Jean-Jacques Damlamian stated in particular:
“I am very happy with this success and very grateful to France Telecom Orange for its support providing not only the infrastructure and also some innovative technology. This year, the Phonethon was publicly supported by Hélène Ségara, a well known singer of Armenian ascent, and Orange provided a solution for sending a “voice SMS” to all the phone numbers recorded in their files as contributors or potential contributors. I must also add that the presence of France Telecom in Armenia via its investment in Orange Armenia is well known in the French Armenian community and it helped spur the interest in contributing."