09:41 | 25.11.09 | Նորություններ | 4045
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏելի» (Beeline ապրանքանիշ) գործառնական հասույթը 2009թ. երրորդ եռամսյակում կազմել է 19 մլրդ 167 մլն դրամ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, վկայակոչելով «Վիմպելկոմ» ԲԲԸ ֆինանսական եւ գործառնական ցուցանիշները, հաշվետու ժամանակահատվածում «ԱրմենՏելի» գործառնական հասույթը 2008թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ կրճատվել է 7.8%-ով: Միաժամանակ, այս տարվա երկրորդ եռամսյակի համեմատ ընկերության հասույթն ավելացել է 5%-ով:
Հայաստանում Beeline-ի բաժանորդային բազան 2008թ. երրորդ եռամսյակի համեմատ կրճատվել է 36%-ով` կազմելով 502 հազ.: Միաժամանակ, այս տարվա երկրորդ եռամսյակի համեմատ օպերատորի բաժանորդային բազան ավելացել է 3.3%-ով:
Հայաստանում Beeline-ի լայնաշերտ ինտերնետի բաժանորդների թիվը երրորդ եռամսյակում կազմել է 18.1 հազար` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 12.7 հազարով: Միաժամանակ, այս տարվա երկրորդ եռամսյակի համեմատ օպերատորի լայնաշերտ ինտերնետի սպառողների թիվը կրճատվել է 1.1 հազարով:
Հայաստանում բջջային կապի մեկ բաժանորդից Beeline-ի ստացած միջին ամսական եկամուտը (ARPU) երրորդ եռամսյակում կազմել է 5 117.2 դրամ` 2008թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 21.8%-ով: Այս տարվա երկրորդ եռամսյակի համեմատ ARPU ցուցանիշն աճել է 1.6%-ով:
MOU-ի (մեկ ամսվա ընթացքում մեկ բաժանորդի օգտագործած րոպեների քանակը) ցուցանիշը երրորդ եռամսյակում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 92.3%-ով` կազմելով 269 րոպե:

09:41 | 25.11.09 | Новости | 4366
Ереван /Медиамакс/. Чистая операционная выручка «АрменТел» (торговая марка Beeline) в III квартале 2009 года составила 19 млрд 167 млн драмов.
Как сообщает агентство Медиамакс со ссылкой на финансовые и операционные результаты ОАО «Вымпелком», чистая операционная выручка «АрменТел» в отчетный период сократилась по сравнению с тем же периодом 2008-го года на 7.8%. При этом, по сравнению со II кварталом текущего года операционная выручка компании выросла на 5%.
Абонентская база Beeline в Армении сократилась по сравнению с III кварталом 2008-го года на 36%, составив 502 тысяч. При этом, по сравнению со II кварталом текущего года абонентская база оператора увеличилась на 3.3%.
Число абонентов широкополосного интернета Beeline в Армении в третьем квартале составило 18.1 тыс, увеличившись по сравнению с аналогичным прошлогодним периодом на 12.7 тыс. При этом, по сравнению со II кварталом текущего года, число пользователей широкополосного интернета оператора сократилось на 1.1 тыс.
Среднемесячный доход Beeline с абонента сотовой связи в Армении (ARPU) составил в третьем квартале 5 117,2 драма, увеличившись по сравнению аналогичным периодом 2008-го года на 21,8%. По сравнению со вторым кварталом текущего года показатель ARPU вырос на 1,6%.
Показатель MOU (количествo использованных минут на одного абонента за месяц) вырос в третьем квартале по сравнению с аналогичным прошлогодним периодом на 92,3% и составил 269 минут.