11:31 | 08.12.09 | Նորություններ | 4682
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) Ամասիայի գյուղապետարանին անհատույց երկհարկանի շենք եւ կից հողատարածք է տրամադրել:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են «ԱրմենՏել»-ի մամլո ծառայությունից, այդ շենքում, որի մակերեսը շուրջ  750 քառակուսի մետր է, կբացվեն մանկապատեզ եւ մշակույթի տուն:
1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ի ավերիչ երկրաշարժի պատճառով գյուղի միակ մանկապարտեզը քանդվել էր:
«Երկրաշարժից ի վեր անցած 21 տարիների ընթացքում մենք կարողացանք գյուղում վերականգնել բնականոն կյանքը, իսկ  «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցության շնորհիվ կստեղծվեն անհրաժեշտ նախապայմաններ հետագա զարգացման համար, քանի որ մանկապատեզը եւ մշակույթի տունը կարեւոր ենթակառուցվածքներ են գյուղի ապագայի համար: Բացի այդ, մշակույթի տանը կբացվի նաեւ համակարգչային դասարան, որն էլ կնպաստի երիտասարդների համակարգչային գիտելիքների բարձրացումը»,- նշեց Ամասիայի գյուղապետ Աղասի Ամիրյանը:
«Համոզված ենք, որ այս նախաձեռնությունը կնպաստի գյուղի սոցիալական եւ մշակութային բարեկեցությանը եւ հնարավորություն կընձեռի Ամասիայի բնակիչներին ավելի վստահ նայել վաղվա օրվան: Մենք հետագայում նույնպես կաջակցենք Հայաստանի բոլոր մարզերին հանուն երկրի պայծառ ապագայի»,- նշեց «ԱրմեՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

11:31 | 08.12.09 | Новости | 4700
Ереван /Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) безвозмездно передала в собственность администрации села Амасия (Ширакский марз) двухэтажное здание с прилегающим земельным участком.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Арментел», в здании общей площадью около 750 кв. м. будут размещены детский сад и Дом культуры.
Единственный детский сад в Амасии был разрушен во время землетрясения 7 декабря 1988 года.
«За прошедший после землетрясения 21 год нам удалось восстановить нормальную жизнь в селе, а благодаря содействию компании «АрменТел» будут созданы предпосылки для дальнейшего развития, поскольку детский сад и Дом культуры являются важными инфраструктурами для будущего села. Кроме того, в Доме культуры будет размещен компьютерный класс, что позволит повысить уровень компьютерной грамотности среди молодежи», - отметил руководитель общины села Агаси Амирян.
«Мы уверены, что наша инициатива поможет культурному и социальному благоустройству села и позволит жителям Амасии уверенней смотреть в завтрашний день. Мы и впредь будем всячески содействовать развитию регионов Армении во имя яркого будущего всей страны», - отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.