16:20 | 08.12.09 | Նորություններ | 4272
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ը (Beeline ապրանքանիշ) նպատակ չունի վարել այն աստիճանի դեմպինգային քաղաքականություն, որի դեպքում եկամտաբերությունը կհասնի զրոյի, եւ հուսով է, որ բոլոր օպերատորներն այնքան խելամտություն կունենան, որ չեն մտնի գնային պատերազմի մեջ:
Ինչպես հայտնում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում ասել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն` նշելով, որ «գնային պայքարի մեջ մտնելը հեշտ է, սակայն շատ դժվար է դրանից դուրս գալը»:
Միաժամանակ նա ասել է, որ Beeline-ի թե ինտերնետի, եւ թե բջջային կապի սակագներն ամենալավն են հայաստանյան շուկայում: «Հատկապես այն պայմաններն ու գները, որ մենք առաջարկում ենք ինտերնետին միացման համար, Հայաստանում նմանը չունեն, եւ չեմ կարծում, որ մրցակիցներից որեւէ մեկը կկարողանա մոտ ապագայում կրկնել դրանք»,- եզրափակեց Իգոր Կլիմկոն:

16:20 | 08.12.09 | Новости | 4030
Ереван /Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) не ставит перед собой задачи демпинговать до той степени, чтобы приблизить маржинальность к нулю, и надеется, что у всех операторов хватит здравого смысла не ввязываться в ценовую войну.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня в Ереване заявил гендиректор «АрменТел» Игорь Климко, отметив, что «ввязаться в ценовую войну легко, но очень трудно из нее выйти».
При этом он сказал, что тарифы Beeline как на мобильную связь, так и на интернет являются сегодня лучшими на армянском рынке. «В частности, те условия и цены, которые мы предлагаем за подключение к интернету, не имеют аналогов в Армении, и не думаю, что кто-либо из конкурентов сможет их в ближайшее время повторить»,- заключил Игорь Климко.