14:46 | 17.12.09 | Նորություններ | 5401
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը 2010-2012թթ. ընթացքում հանդես կգա որպես Հայաստանի հանրային հեռուստատեսությամբ /Հ1/ խոշորագույն միջազգային մարզական միջոցառումների հեռարձակման գլխավոր հովանավոր:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այսօր համապատասխան համաձայնագիր են ստորագրել “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Հ1-ի գործադիր տնօրեն Արմեն Արզումանյանը:
Արմեն Արզումանյանը տեղեկացրել է, որ 2010-2012թթ. ընթացքում Հ1-ը “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի աջակցությամբ հեռարձակելու է Ձմեռային օլիմպիական խաղերը (2010թ.), Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության եզրափակիչ փուլը (2010թ.), ՈՒԵՖԱ-ի չեմպիոնների լիգան (2010-2011թթ.), Ամառային օլիմպիական խաղերը (2012թ.) եւ Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլը (2012թ.):
Ռալֆ Յիրիկյանի խոսքերով, “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը հերթական անգամ սպորտի գործընկեր դառնալու պատրաստակամություն է ցուցաբերում:
“Մենք գնահատում ենք յուրաքանչյուրի ճաշակն ու նախապատվությունները` դրանով իսկ բավարարելով հնարավորինս մեծ լսարանի հետաքրքրությունները: Այս հովանավորությունը ստանձնելով` մեր ընկերությունը հասարակությանը հնարավորություն է տալիս հետեւել մեծ սպորտին”,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նա ընդգծել է, որ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի 3G ցանցը եւս ծառայում է այդ նպատակին:
“Այսօր ցանկացած մարդ, ում հեռախոսը միացած է մեր 3G ցանցին, կարող է հետեւել համաշխարհային սպորտի իրադարձություններին` շարժական հեռուստատեսության ծառայության շնորհիվ”,- ասել է ընկերության գլխավոր տնօրենը:

14:46 | 17.12.09 | Новости | 5409
Ереван /Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» выступит генеральным спонсором трансляции крупнейших мировых спортивных мероприятий на Общественном ТВ Армении (ОТА) в течение 2010-2012 гг.
Как сообщает Медиамакс, сегодня соответствующее соглашение подписали гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян и исполнительный директор ОТА Армен Арзуманян.
Армен Арзуманян сообщил, что в течение 2010-2012 гг. ОТА при поддержке «ВиваСелл-МТС» будет транслировать Зимние олимпийские игры (2010 год), Чемпионат мира по футболу (2010 год), Лигу чемпионов УЕФА (2010-2011гг.), Летние олимпийские игры (2012) и Чемпионат Европы по футболу (2012 год).
По словам Ральфа Йирикяна, «ВиваСелл-МТС» в очередной раз проявляет готовность выступать партнером спорта.
«Мы ценим вкус и предпочтения каждого, тем самым удовлетворяя интересы как можно большей аудитории. Взяв на себя это спонсорство, наша компания дает возможность обществу следить за большим спортом», - сказал Ральф Йирикян.
Он подчеркнул, что 3G-сеть «ВиваСелл-МТС» также служит этим целям. «Сегодня каждый, чей телефон подключен к нашей 3G-сети, может следить за событиями в мировом спорте благодаря услуге мобильного ТВ», - сказал гендиректор компании.