13:05 | 03.02.10 | Նորություններ | 4437
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia բջջային օպերատորը նախօրեին գրանցել է իր 200-հազարերորդ բաժանորդին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, 200-հազարերորդ բաժանորդը եղել է Երեւանի պետական բժշկական համալսարանի ուսանողուհի Լուսինե Հարությունյանը, ում այսօր նվեր է հանձնել Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
“Կցանկանայի ուրախությամբ նշել, որ մեր ընտանիքն օրըստօրե ավելանում է: Իհարկե, դա մեծացնում է մեր թիմի պատասխանատվությունը, որն աշխատում է ջանք չխնայելով` բաժանորդներին ավելի որակյալ եւ հարմարավետ ծառայություններ մատուցելու համար”,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Նա նշել է, որ ընկերության ամանորյա առաջարկը, որը գործում էր մինչեւ հունվարի 31-ը, հետաքրքրել է Հայաստանի բազմաթիվ բնակիչների, եւ նախորդ ամսվա վերջում Orange Armenia-ի վաճառքի ծավալները կտրուկ աճել են: Ներկայումս Orange-ի ինտերնետային բաժանորդների թիվը հասնում է 13 հազարի:
Բրունո Դյութուան խոստովանել է, որ Orange-ի ինտերնետային կապի բաժանորդների 1/3-ը որոշ ժամանակ առաջ ունեցել է անհարմարություններ, որոնք պայմանավորված էին ՙսպառվող ինտերնետ-թրաֆիքի ռեկորդային ծավալներով՚: Ընկերության ղեկավարը տեղեկացրել է, որ հունվարի կեսին ընկերությունը կրկնապատկել է ցանցի թողունակությունը, իսկ հանրապետության մի քանի քաղաքներում աշխատանքները դեռ շարունակվում են:
Խոսելով շուկայում մրցակցային իրավիճակի մասին` Բրունո Դյութուան ասել է, որ ընկերություններից յուրաքանչյուրը փորձում է պահպանել իր դիրքերը: “Վերջին երկու ամիսների զարգացումները ՀՀ հեռահաղորդակցային շուկայում օրինական են, բնական եւ տրամաբանական”,- ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրենը:

13:05 | 03.02.10 | Новости | 4385
Ереван /Медиамакс/. Cотовый оператор Orange Armenia накануне зарегистрировал своего 200-тысячного абонента.
Как сообщает агентство Медиамакс, им стала студентка Ереванского государственного медицинского университета Лусине Арутюнян, которой сегодня вручил подарок гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа (Bruno Duthoit).
«С радостью хочу отметить, что наша семья увеличивается с каждым днем. Конечно, это увеличивает ответственность для нашей команды, которая работает не покладая рук для предоставления абонентам более качественных и удобных услуг», - сказал Бруно Дютуа.
Он отметил, что новогоднее предложение компании, которое действовало до 31 января, заинтересовало многих жителей Армении, и в конце прошлого месяца продажи Orange резко возросли. Число интернет-абонентов Orange на сегодняшний день составляет 13 тысяч.
Бруно Дютуа признал, что 1/3 абонентов интернет-связи Orange некоторое время назад испытывали неудобства, обусловленные «рекордными объемами потребляемого трафика». Глава компании сообщил, что в середине января компания удвоила пропускную способность сети, а в некоторых городах республики работы еще продолжаются.
Говоря о конкурентной ситуации на рынке, Бруно Дютуа сказал, что каждая из компаний пытается сохранить свои позиции. «Развития последних двух месяцев на телекоммуникационном рынке Армении законны, естественны и логичны», - сказал генеральный директор Orange Armenia.