13:05 | 03.02.10 | Նորություններ | 4437
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia բջջային օպերատորը նախօրեին գրանցել է իր 200-հազարերորդ բաժանորդին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, 200-հազարերորդ բաժանորդը եղել է Երեւանի պետական բժշկական համալսարանի ուսանողուհի Լուսինե Հարությունյանը, ում այսօր նվեր է հանձնել Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
“Կցանկանայի ուրախությամբ նշել, որ մեր ընտանիքն օրըստօրե ավելանում է: Իհարկե, դա մեծացնում է մեր թիմի պատասխանատվությունը, որն աշխատում է ջանք չխնայելով` բաժանորդներին ավելի որակյալ եւ հարմարավետ ծառայություններ մատուցելու համար”,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Նա նշել է, որ ընկերության ամանորյա առաջարկը, որը գործում էր մինչեւ հունվարի 31-ը, հետաքրքրել է Հայաստանի բազմաթիվ բնակիչների, եւ նախորդ ամսվա վերջում Orange Armenia-ի վաճառքի ծավալները կտրուկ աճել են: Ներկայումս Orange-ի ինտերնետային բաժանորդների թիվը հասնում է 13 հազարի:
Բրունո Դյութուան խոստովանել է, որ Orange-ի ինտերնետային կապի բաժանորդների 1/3-ը որոշ ժամանակ առաջ ունեցել է անհարմարություններ, որոնք պայմանավորված էին ՙսպառվող ինտերնետ-թրաֆիքի ռեկորդային ծավալներով՚: Ընկերության ղեկավարը տեղեկացրել է, որ հունվարի կեսին ընկերությունը կրկնապատկել է ցանցի թողունակությունը, իսկ հանրապետության մի քանի քաղաքներում աշխատանքները դեռ շարունակվում են:
Խոսելով շուկայում մրցակցային իրավիճակի մասին` Բրունո Դյութուան ասել է, որ ընկերություններից յուրաքանչյուրը փորձում է պահպանել իր դիրքերը: “Վերջին երկու ամիսների զարգացումները ՀՀ հեռահաղորդակցային շուկայում օրինական են, բնական եւ տրամաբանական”,- ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրենը:

13:05 | 03.02.10 | News | 4402
Mediamax reports that it was Lusine Harutyunyan, student of Yerevan State Medical University, who was presented a gift by Orange Armenia General Director Bruno Duthoit today.
“I am glad to state that our family is increasing every day. Of course, this fact increases the responsibility of our team, which works hard to present more quality and convenient services to subscribers”, Bruno Duthoit stated.
He noted that the New Year offer of the company, which was in effect till January 31, caused interest among many Armenian residents and Orange sales at the end of the month increased abruptly. The number of Orange internet subscribers makes 13 thousands as of today.
Bruno Duthoit admitted that 1/3 part of Orange internet subscribers experienced inconveniences some time ago, conditioned by “record volumes of the consumed traffic”. Head of the company informed that in mid-January the company doubled the transmission capacity of the network, and in certain towns of the republic the works still continue.
Speaking about the competition situation in the market, Bruno Duthoit stated that each of the companies tries to maintain its positions. “The developments of the past two months in the Armenian telecommunication market are legal, natural and logical”, General Director of Orange Armenia stated.