16:28 | 05.03.10 | Նորություններ | 4506
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Արագածոտնի մարզի Դաշտադեմ գյուղում բացվել է գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային արդիական կենտրոն, որը հիմնվել է Orange Armenia-ի եւ “Շեն” բարեգործական կազմակերպության համատեղ ջանքերով:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են Orange Armenia-ի մամուլի ծառայությունում, համակարգչային սրահը համալրված է 6 համակարգչով, տպիչ/սկաներով, Orange-ի Flybox սարքով, ինչը գյուղի բնակիչներին հնարավորություն է տալիս ոչ միայն կապի մեջ լինել աշխարհի հետ, այլեւ մասնակցել համակարգչային դասընթացների:
Մինչև ապրիլի 7-ը Դաշտադեմ գյուղի կանանց համար համակարգչային դասընթացները կանցկացվեն անվճար:
Նախագծի իրականացման համար Orange Armenia-ն տրամադրել է 2,350,000 դրամ:
“Ուրախ ենք, որ այսօր Orange-ի ընդարձակ 3G+ ցանցի շնորհիվ գերարագ ինտերնետը հասանելի է ոչ միայն մեծ քաղաքների, այլեւ գյուղերի բնակիչներին: Կարծում ենք, որ Հայաստանի ապագան ոչ միայն մեծ քաղաքներն են, այլ նաեւ փոքր գյուղերը, եւ շնորհալի մարդիկ այստեղ պիտի ունենան նույն հնարավորությունները, ինչ մայրաքաղաքում”,- ընդգծել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

16:28 | 05.03.10 | Новости | 4242
Ереван/Медиамакс/. Cовместными усилиями оператора Orange Armenia и благотворительной организации «Шен» сегодня в селе Даштадем Арагацотнской области открылся современный компьютерный центр, оснащенный сверхскоростным интернетом.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Orange Armenia, компьютерный центр оснащен 6-ю компьютерами, принтером, сканером и устройством Orange Flybox, что дает возможность жителям села не только связываться с внешним миром, но и пройти курсы компьютерного обучения.
До 7 апреля компьютерные курсы для женщин села Даштадем будут бесплатными.
Для реализации проекта Orange Armenia выделил 2.350.000 драмов.
«Рады, что благодаря обширной сети 3G+ сверхскоростной интернет доступен не только большим городам, но и жителям деревень. Считаем, что будущее Армении – это не только большие города, но и маленькие деревни, и одаренные люди должны иметь равные со столицей условия», - подчеркнул генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа.