16:28 | 05.03.10 | Նորություններ | 4506
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Արագածոտնի մարզի Դաշտադեմ գյուղում բացվել է գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային արդիական կենտրոն, որը հիմնվել է Orange Armenia-ի եւ “Շեն” բարեգործական կազմակերպության համատեղ ջանքերով:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են Orange Armenia-ի մամուլի ծառայությունում, համակարգչային սրահը համալրված է 6 համակարգչով, տպիչ/սկաներով, Orange-ի Flybox սարքով, ինչը գյուղի բնակիչներին հնարավորություն է տալիս ոչ միայն կապի մեջ լինել աշխարհի հետ, այլեւ մասնակցել համակարգչային դասընթացների:
Մինչև ապրիլի 7-ը Դաշտադեմ գյուղի կանանց համար համակարգչային դասընթացները կանցկացվեն անվճար:
Նախագծի իրականացման համար Orange Armenia-ն տրամադրել է 2,350,000 դրամ:
“Ուրախ ենք, որ այսօր Orange-ի ընդարձակ 3G+ ցանցի շնորհիվ գերարագ ինտերնետը հասանելի է ոչ միայն մեծ քաղաքների, այլեւ գյուղերի բնակիչներին: Կարծում ենք, որ Հայաստանի ապագան ոչ միայն մեծ քաղաքներն են, այլ նաեւ փոքր գյուղերը, եւ շնորհալի մարդիկ այստեղ պիտի ունենան նույն հնարավորությունները, ինչ մայրաքաղաքում”,- ընդգծել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

16:28 | 05.03.10 | News | 4531
Yerevan/Mediamax/. By joint efforts “Orange Armenia” and “Shen” charitable organization opened modern computer center, equipped with high-speed Internet, in Dashtadem village of Aragatsotn region.
Mediamax was informed in the press service of “Orange Armenia”, the computer center is equipped with 6 computers, a printer, scanner and Orange Flybox device, which allows the residents of the village both connecting with outside world and take computer training courses.
Until April 7, computer courses for women of Dashtashen village will be for free.
“Orange Armenia” allocated 2.350.000AMD for the implementation of the project.
“We are glad that due to 3G broadband network, high-speed Internet is available for both the residents of cities and villages. We believe that the future of Armenia is both cities and villages, and talented people should have equal right as compared to the capital”, stressed “Orange Armenia” General Director Bruno Duthoit.