11:06 | 10.03.10 | Նորություններ | 4121
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մեդիամաքս մեդիա-ընկերությունն այսօր հայտարարել է www.Adver.am նոր ինտերնետային նախագծի գործարկման մասին:
“Ինտերնետային նախագծերը Մեդիամաքսի գործունեության առանցքային ուղղություններից են: Մեր պորտալները` Auto.am, Banks.am, Bravo.am եւ Itel.am, ամենամասսայականներից ու ամենմոնետիզացվածներից են հայկական ինտերնետում: www.Adver.am-ի ստեղծման նպատակը մեր ռեսուրսներում գովազդի վաճառքի միասնական հարթակի ստեղծումն է, ինչը հարմար կլինի գովազդատուներին”,- ասել է Մեդիամաքսի ինտերնետային նախագծերի տնօրեն Կարեն Անտոնյանը:
Մեկնաբանելով www.Adver.am-ի գործարկումը` Մեդիամաքսի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը նկատել է, որ ապագայում ռեսուրսում կգործարկվի նաեւ գործընկերային ծրագիր, որի շնորհիվ գովազդատուների ուշադրությանը կներկայացվեն Մեդիամաքսին չպատկանող, սակայն որակի որոշակի չափանիշների համապատասխանող կայքեր:
“Այսպիսով, երկարաժամկետ հեռանկարում www.Adver.am-ը կնպաստի հայկական ինտերնետում քաղաքակիրթ գովազդային շուկայի ձեւավորմանը”,- ասել է Մեդիամաքսի տնօրենը:

11:06 | 10.03.10 | Новости | 4064
Ереван/Медиамакс/. Медиа-компания Медиамакс объявила сегодня о запуске нового интернет-проекта www.Adver.am.
«Интернет-проекты являются одним из ключевых направлений деятельности Медиамакс. Наши порталы Auto.am, Banks.am, Bravo.am и Itel.am являются одними из самых популярных и монетизированных в армянском интернете. Целью создания www.Adver.am является создание единой площадки для продажи рекламы на наших ресурсах, удобной для рекламодателей», - сказал директор интернет-проектов Медиамакс Карен Антонян.
Комментируя запуск www.Adver.am, директор Медиамакс Ара Тадевосян заметил, что в будущем на ресурсе будет запущена и партнерская программа, благодаря которой вниманию рекламодателей будут представляться сайты, не принадлежащие Медиамакс, но отвечающие определенным критериям качества.
«Таким образом, в долгосрочной перспективе www.Adver.am будет способствовать формированию цивилизованного рекламного рынка в армянском интернете», - сказал директор Медиамакс.