09:55 | 12.03.10 | Նորություններ | 4467
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏելը” (Beeline ապրանքանիշ) կօժանդակի ՀՀ ուսումնական հաստատություններում ռուսերեն լեզվի ինտերակտիվ մուլտիմեդիային էլեկտրոնային ինքնուսույցի ներդրման նախագծին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, էլեկտրոնային ինքնուսույցով կապահովվեն քաղաքային եւ գյուղական դպրոցները, ինչպես նաեւ մայրաքաղաքային եւ մարզային բուհերը:
“Կրթական հարցերը մեր կորպորատիվ սոցիալական քաղաքականության անկյունաքարն են: Այս նախագիծը կազմված է ռուսերեն լեզվի ուսուցման ժամանակակից մեթոդիկայով, եւ վկայում է, թե ինչպես են բարձր տեխնոլոգիաները ուսումնական գործընթացը դարձնում ավելի հարմարավետ եւ մատչելի”,- ասել է “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ինտերակտիվ մուլտիմեդիային էլեկտրոնային ինքնուսույցի ներդրման նախագիծը հավանության է արժանացել ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության կողմից:

09:55 | 12.03.10 | Новости | 4414
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) поддержит проект по внедрению интерактивного мультимедийного электронного самоучителя русского языка в учебных заведениях Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, электронными самоучителями будут обеспечены городские и сельские школы, а также столичные и региональные вузы.
«Вопросы образования являются краеугольным камнем нашей корпоративной социальной политики - «яркое будущее с Beeline». В данном проекте реализована современная методика обучения русскому языку, что является хорошим примером того, как высокие технологии делают учебный процесс более удобным и доступным», - сказал гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
Проект по внедрению интерактивного мультимедийного электронного самоучителя русского языка одобрен министерством науки и образования Армении.