09:55 | 12.03.10 | Նորություններ | 4467
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏելը” (Beeline ապրանքանիշ) կօժանդակի ՀՀ ուսումնական հաստատություններում ռուսերեն լեզվի ինտերակտիվ մուլտիմեդիային էլեկտրոնային ինքնուսույցի ներդրման նախագծին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, էլեկտրոնային ինքնուսույցով կապահովվեն քաղաքային եւ գյուղական դպրոցները, ինչպես նաեւ մայրաքաղաքային եւ մարզային բուհերը:
“Կրթական հարցերը մեր կորպորատիվ սոցիալական քաղաքականության անկյունաքարն են: Այս նախագիծը կազմված է ռուսերեն լեզվի ուսուցման ժամանակակից մեթոդիկայով, եւ վկայում է, թե ինչպես են բարձր տեխնոլոգիաները ուսումնական գործընթացը դարձնում ավելի հարմարավետ եւ մատչելի”,- ասել է “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ինտերակտիվ մուլտիմեդիային էլեկտրոնային ինքնուսույցի ներդրման նախագիծը հավանության է արժանացել ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության կողմից:

09:55 | 12.03.10 | News | 4444
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) will support the project on introducing an interactive multimedia electronic manual for self-tuition of Russian language in educational institutions of Armenia.
As Mediamax was informed in the press service of the company, urban and rural schools, as well as capital and regional higher educational institutions, will be provided electronic manuals for self-tuition.
“Education issues are the cornerstone of our corporate social responsibility – “Bright future with Beeline”. In this project, a modern method of Russian language learning is realized, and this is a good example of how high technologies make the learning process more convenient and affordable”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.
The project on introducing interactive multimedia electronic manual for self-tuition on Russian language is approved by the Ministry of Science and Education of Armenia.