11:22 | 20.03.10 | Նորություններ | 3952
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը իր գլխամասային գրասենյակում հյուրընկալեց մի քանի բուհերի 20 դասախոսների, առաջարկելով կարիերայի զարգացման հնարավոր մեխանիզմների իր տեսլականը:
“Մենք առաջնորդում ենք մեր օրինակով. մենք ձեր` գալիք սերնդին կրթող և վաղվա մարտահրավերներին դիմակայելուն պատրաստող դասախոսների կարիքն ունենք օգնելու նրանց հավատալ, որ իրենք կարող են սեփական ներդրումն ունենալ մեր ապագայի կառուցման հարցում: “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ն իր ձեւավորման առաջին իսկ օրվանից հավատացած է եղել, որ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունը պետք է դրվի մեր գործունեության հիմքում և ուրախ ենք, որ այսօր շատ կազմակերպություններ հետևում են մեր օրինակին: Սակայն, անելիք դեռ շատ կա և դրա իրականացումը հնարավոր է միայն համապատասխան կրթության առկայության պարագայում”,-սեմինարի մասնակիցներին ասել է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Քննարկումը, թիմային աշխատանքը եւ թեմայի մանրամասների ներկայացումը դասախոսներին հնարավորություն ընձեռեց նորովի բացահայտելու “կորպորատիվ պատասխանատվություն” հասկացության նշանակությունը:

11:22 | 20.03.10 | News | 3979
Yerevan/Mediamax/. “VivaCell-MTS” mobile connection operator discussed with teaching staff of a number of Armenian universities the opportunities to develop future specialists.
“We set an example, and we need you, the teachers, who teach our children and prepare them for the challenges of tomorrow, to help them believe that they can make their contribution to building our common future. From the very first days of its activity, “VivaCell-MTS” boldly took the concept of corporate social responsibility as a basis of its strategy. Today, many organizations follow our example and we are very happy for that. However, much is yet to be done and one can do that only given proper education”, “VivaCell-MTS” General Director Ralph Yirikian stated.
Discussions, team tasks and presentations helped teachers to better understand the concept of corporate responsibility.