11:22 | 20.03.10 | Նորություններ | 3952
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը իր գլխամասային գրասենյակում հյուրընկալեց մի քանի բուհերի 20 դասախոսների, առաջարկելով կարիերայի զարգացման հնարավոր մեխանիզմների իր տեսլականը:
“Մենք առաջնորդում ենք մեր օրինակով. մենք ձեր` գալիք սերնդին կրթող և վաղվա մարտահրավերներին դիմակայելուն պատրաստող դասախոսների կարիքն ունենք օգնելու նրանց հավատալ, որ իրենք կարող են սեփական ներդրումն ունենալ մեր ապագայի կառուցման հարցում: “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ն իր ձեւավորման առաջին իսկ օրվանից հավատացած է եղել, որ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունը պետք է դրվի մեր գործունեության հիմքում և ուրախ ենք, որ այսօր շատ կազմակերպություններ հետևում են մեր օրինակին: Սակայն, անելիք դեռ շատ կա և դրա իրականացումը հնարավոր է միայն համապատասխան կրթության առկայության պարագայում”,-սեմինարի մասնակիցներին ասել է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Քննարկումը, թիմային աշխատանքը եւ թեմայի մանրամասների ներկայացումը դասախոսներին հնարավորություն ընձեռեց նորովի բացահայտելու “կորպորատիվ պատասխանատվություն” հասկացության նշանակությունը:

11:22 | 20.03.10 | Новости | 4199
Ереван/Медиамакс/. Мобильный оператор «ВиваСелл-МТС» обсудил с преподавателями ряда университетов Армении возможности для развития будущих специалистов.
«Мы подаем пример, и нуждаемся в вас - преподавателях, которые обучают наших детей и готовят их к вызовам завтрашнего дня, чтобы помочь им поверить, в то, что они могут внести свою лепту в построение нашего общего будущего. С первых дней своей деятельности «ВиваСелл-МТС» смело приняла концепцию корпоративной социальной ответственности за основу своей стратегии. Сегодня многие организации следуют нашему примеру, чему мы очень рады. Однако многое еще предстоит сделать и достичь этого можно только при наличии надлежащего образования», сказал гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.
Обсуждения, командные задания и презентация помогли преподавателям лучше понять концепцию корпоративной ответственности.