13:06 | 30.03.10 | Նորություններ | 4554
Երեւան/Մեդիամաքս/. iCON Communications ընկերության ցանցն այժմ Երեւանում ծածկում է 70 քառ. կմ տարածք:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է iCON Communications-ի կոմերցիոն տնօրեն Րաֆֆի Քասարջյանը: Նրա խոսքերով, մայրաքաղաքում տեղադրված է ընկերության 38 կայան, իսկ առաջիկայում կտեղադրվի եւս 20-ը:
Րաֆֆի Քասարջյանը նշել է, որ Հայաստանում իր գործունեության մեկ տարվա ընթացքում զգալիորեն բարելավվել են ինտերնետի որակն ու արագությունը: Նա ընդգծել է, որ iCON-ը իր գործունեությունը սկսել է այն ժամանակ, երբ ՀՀ հեռահաղորդակցային շուկայում գործում էին երկու ընկերություններ, իսկ այժմ դրանք արդեն երեքն են: «Հեռահաղորդակցային շուկայում մրցակցության աճի շնորհիվ մեծացել է ինտերնետային ծառայությունների արագությունն ու հուսալիությունը»,- ասել է Րաֆֆի Քասարջյանը:

Yerevan/Mediamax/. As of today, iCON Communication’s network covers 70 square kilometers of territory in Yerevan.
Mediamax reports, iCON Communications Commercial Director Raffi Kassardjian said at the news conference today. He said that 38 stations of the company are installed in the capital, other 20 stations will be installed in the nearest future.
Raffi Kassardjian stated that during a year of the company’s activity in Armenia, Internet quality and speed have been significantly improved. He noted that iCON has begun its activity at two operators in the telecommunication market of Armenia, and now there are already three of them. "Due to competition growth in telecommunication market, speed and security of Internet services improve", said Raffi Kassardjian.