13:06 | 30.03.10 | Նորություններ | 4554
Երեւան/Մեդիամաքս/. iCON Communications ընկերության ցանցն այժմ Երեւանում ծածկում է 70 քառ. կմ տարածք:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է iCON Communications-ի կոմերցիոն տնօրեն Րաֆֆի Քասարջյանը: Նրա խոսքերով, մայրաքաղաքում տեղադրված է ընկերության 38 կայան, իսկ առաջիկայում կտեղադրվի եւս 20-ը:
Րաֆֆի Քասարջյանը նշել է, որ Հայաստանում իր գործունեության մեկ տարվա ընթացքում զգալիորեն բարելավվել են ինտերնետի որակն ու արագությունը: Նա ընդգծել է, որ iCON-ը իր գործունեությունը սկսել է այն ժամանակ, երբ ՀՀ հեռահաղորդակցային շուկայում գործում էին երկու ընկերություններ, իսկ այժմ դրանք արդեն երեքն են: «Հեռահաղորդակցային շուկայում մրցակցության աճի շնորհիվ մեծացել է ինտերնետային ծառայությունների արագությունն ու հուսալիությունը»,- ասել է Րաֆֆի Քասարջյանը:

13:06 | 30.03.10 | Новости | 4591
Ереван/Медиамакс/. Сеть компании iCON Communications покрывает на сегодня 70 кв. км территории Еревана.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на пресс-конференции сказал коммерческий директор iCON Communications Раффи Кассарджян. По его словам, в столице установлено 38 станций компании, в ближайшее время будет установлено еще 20 станций.
Раффи Кассарджян отметил, что за год деятельности компании в Армении значительно улучшились качество и скорость интернета. Он подчеркнул, что iCON начинал свою деятельность при двух операторах на телекоммуникационном рынке Армении, а теперь их уже три. «Благодаря росту конкуренции на рынке телекоммуникаций увеличивается скорость и надежность интернет-услуг»,- сказал Раффи Кассарджян.