10:48 | 02.04.10 | Նորություններ | 5126
«Ինտերնետ օգնական»-ը գտնվում է ընկերության կայքի «Առցանց ծառայություններ» բաժնում եւ բաժանորդներին առաջարկում է հարմարավետ ինտերֆեյսի միջոցով օգտվել բազմաթիվ ծառայություններից:
Ներկայումս «Ինտերնետ օգնական» պորտալը «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի հետվճարային եւ կանխավճարային բաժանորդներին թույլ է տալիս օնլայն ռեժիմում տեղեկություններ ստանալ իրենց հաշվեկշռի եւ վճարումների վերաբերյալ, վերալիցքավորել քարտը եւ կատարել վճարումներ, կառավարել ծառայությունները, ակտիվացնել եւ ապաակտիվացնել դրանք, մեկ սակագնային պլանից անցնել մյուսին, վերահասցեավորել զանգերը, ձեռք բերել ինտերնետ փաթեթներ, ինչպես նաեւ «Օնլայն SMS» ծառայության միջոցով ուղարկել հաղորդագրություններ: Այս պորտալում առաջարկվող ծառայությունների ցանկը շարունակաբար կընդլայնվի:
Պորտալի առավելություններից մեկն էլ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի բաժանորդներին ընկերության կողմից առաջարկվող ծառայությունների կառավարման հնարավորությունն է` առանց դրանց կոդը հիշելու անհրաժեշտության:
Պորտալն ընձեռում է մշտական մուտքի հնարավորություն: Գրանցվելու համար անհրաժեշտ է ուղարկել SMS բառը 111 կարճ համարին: 111 համարին ուղարկած 1 SMS հաղորդագրության արժեքը 20 դրամ է (ներառյալ ԱԱՀ):
««Ինտերնետ օգնական» ինքնասպասարկման պորտալի մշակման մեր նպատակը բաժանորդների սպասարկման օնլայն կենտրոնի ստեղծումն է, որը կգործի շուրջօրյա եւ ձայնային ու տվյալների փոխանակման ծառայություններից օգտվող մեր բաժանորդներին թույլ կտա հեշտությամբ կառավարել դրանք: Ինքնասպասարկման պորտալը մեր բաժանորդներին թույլ է տալիս խնայել իրենց ժամանակը եւ վերահսկել ծառայությունների օգտագործումը»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

10:48 | 02.04.10 | Новости | 5141
«Интернет-помощник» расположен в рубрике «Онлайн услуги» на сайте компании и дает много возможностей с удобным в использовании интерфейсом.
В настоящий момент портал «Интернет-помощник» позволяет постоплатным и предоплатным абонентам «ВиваСелл-МТС» в режиме онлайн получать детальную информацию о своем счете и совершенных оплатах, пополнять счет и оплачивать услуги, управлять услугами, переходить из одного тарифного плана в другой, переадресовывать звонки, приобретать интернет-пакеты, а также отправлять сообщения посредством услуги «Онлайн SMS». Перечень предоставляемых порталом услуг постоянно будет пополняться.
Одним из преимуществ портала является возможность управлять множеством услуг «ВиваСелл-МТС» без необходимости запоминать их коды.
Портал предоставляет возможность постоянного доступа. Для регистрации на портале, необходимо просто отправить слово SMS на короткий номер 111. Стоимость одного сообщения, отправленного на короткий номер 111, составляет 20 драмов (включая НДС).
«Представляя портал самообслуживания «Интернет-помощник», мы преследуем цель создания центра обслуживания абонентов в режиме онлайн, который был бы доступен круглосуточно и был бы прост в использовании и управлении предоставляемыми услугами голосовой связи и передачи данных. Портал самообслуживания сэкономит нашим абонентам время и позволит им контролировать потребление услуг»,-сказал генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.