12:32 | 09.04.10 | Նորություններ | 4370
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) միացել է Հայրենական Մեծ Պատերազմի Հաղթանակի 65 ամյակին նվիրված «Կեցցե հաղթանակը» միջազգային հայրենասիրական ակցիային:
Ակցիայի շրջանակում Beeline բջջային ցանցի բաժանորդները, զանգահարելով 1945 անվճար հեռախոսահամարին, կարող են իրենց բջջային հեռախոսում տեղադրել պատերազմի տարիներին ճանաչված երգեր, փոխել հեռախոսի պաստառը Հայրենական Մեծ Պատերազմի Հաղթանակի 65 ամյակին նվիրված պաշտոնական տարբերանշանով, ինչպես նաեւ լսել ամենօրյա Совинформбюро-ի տեսությունը, որը հնչել է խորհրդային ժողովրդի համար ուղիղ 65 տարի առաջ այդ օրը:
«Հաղթանակի օրը նշանակալից իրադարձություն է նախկին ԽՍՀՄ երկրների ժողովրդի համար: Այս քայլով մենք օգնում ենք մարդկանց հիշողություններում արթնացնել այն սխրանքները, որոնք մեր պապերն իրագործել են հանուն ապագա սերնդի»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Մեղեդին կամ տարբերանշանը բեռնելուց ընկերության թրաֆիկի եկամուտը, ներառյալ «Իմ մեղեդին» ծառայությունից օգտվելու օրավարձը, «ԱրմենՏել» ընկերությունն ամբողջությամբ կփոխանցի Հայրենական Պատերազմի վետերաններին:
Բեռնման համար թրաֆիկի տարիֆիկացումն իրականացվում է բաժանորդի սակագնային փաթեթի համաձայն: Ակցիան շարունակվելու է մինչեւ 2010թ. մայիսի 11-ը:
Ռուսաստանի եւ Հայաստանի բաժանորդների հետ համատեղ, ակցիային մասնակցում են նաեւ Beeline-ի բաժանորդները Ղազախստանում, Տաջիկստանում եւ Ուկրաինայում:

12:32 | 09.04.10 | News | 4101
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” Company (Beeline trademark) has joined “Hurrah to Victory” international patriotic campaign, devoted to the 65th anniversary of Victory in the Great Patriotic War.
Within the framework of the campaign, Beeline mobile connection subscribers may call to 1945 free of charge number and set one of the popular melodies of the war years as ringtone instead of the ordinary tones of their cell phone, set the official emblem of the Great Patriotic War victory’s 65th anniversary celebration on the display of the cell phone, as well as listen to the report of the Soviet Information Bureau, which was voiced for Soviet people that very day exactly 65 years ago.
“The Victory Day is a famous date for all residents of former USSR countries. Today we help to recreate the feats of our grandfathers in the name of the coming generations, in the memory of people”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.
All the proceeds from internet traffic for downloading the melodies or the emblem, as well as the subscriber fee for “Your Melody” service will be sent to meet the needs of Great Patriotic War veterans by “ArmenTel”.
Tariffing of traffic for downloading is carried out in accordance with the tariff plan of the subscriber. The campaign will last till May 11, 2010.
Along with Russian and Armenian subscribers, Beeline customers in Kazakhstan, Tajikistan and Ukraine also participate in the campaign.