12:58 | 20.04.10 | Նորություններ | 5456
Երեւան/Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS բջջային օպերատորը եւ Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) այսօր քաղաքացիներին կոչ են արել ապրիլի 22-ին մասնակցել Ծիծեռնակաբերդ հուշահամալիրի տարածքում կայանալիք ծառատունկին` նվիրված Հայոց ցեղասպանության 95-ամյա տարելիցին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ այս միջոցառումը կենտրոնականը կլինի «Կանաչ սերունդ» արշավի շրջանակներում:
Ապրիլի 22-ին Ծիծեռնակաբերդ հուշահամալիրի տարածքում կտնկվեն Արեւմտյան Հայաստանից բերված  95 տնկիներ:
Ռալֆ Յիրիկյանը տեղեկացրել է, որ FPWC-ն եւ VivaCell-MTS-ը ԱՄՆ-ում ձեռք են բերել 20 անուն արժեքավոր գրքեր մասնավոր հավաքածուներից, որոնք կնվիրեն Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի գրադարանին:
«Այդ գրքերում հավաքված են Ցեղասպանությունը վերապրածների վկայությունները, սկզբնաղբյուրների տեղեկություններ, որոնք կհամալրեն Թանգարան-ինստիտուտի գրադարանը»,- նշել է VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրենը:

12:58 | 20.04.10 | Новости | 5518
Ереван/Медиамакс/. Мобильный оператор VivaCell-MTS и Фонд по сохранению дикой природы и культурных ценностей (FPWC) призвали сегодня граждан Армении принять 22 апреля участие в посадке саженцев на территории мемориального комплекса Цицернакаберд, приуроченной к 95-й годовщине Геноцида армян.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня на пресс-конференции в Ереване гендиректор VivaCell-MTS Ральф Йирикян сказал, что данное мероприятие станет центральным в рамках месячной кампании «Зеленое поколение».
22 апреля территории мемориального комплекса Цицернакаберд будут посажены 95 саженцев, привезенных из Западной Армении.
Ральф Йирикян сообщил, что FPWC и VivaCell-MTS приобрели в США 20 единиц редких книг из частных коллекций, которые будут дарованы «Золотому фонду» библиотеки Музея-института Геноцида армян.
«В этих книгах собраны свидетельства переживших геноцид, информация из первоисточников, которая пополнит библиотеку Музея-института», - отметил гендиректор VivaCell-MTS.