11:38 | 23.04.10 | Նորություններ | 3674
Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ը աջակցել է Արեւելյան Հայաստանի ազատագրման համար առաջին ռուս-պարսկական պատերազմի ժամանակ (1801-1813թթ) զոհված ռուս զինվորների հիշատակին նվիրված թխկիների պուրակի ստեղծմանը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են «ԱրմենՏել»-ի մամուլի ծառայությունում, «Ռուսական մշակույթի օջախ» հասարակական կազմակերպության կամավորները Լոռվա մարզում տնկել են զոհված զինվորների թվին համապատասխան 114  ծառ:
«Որպես ռուս ազգի ներկայացուցիչ եւ հայ ազգի բարեկամ` հպարտ եմ, որ հենց մեր ընկերության շնորհիվ հնարավոր եղավ իրականացնել այս նախաձեռնությունը: Հուսով եմ, որ այս պուրակը կհիշեցնի մեր նախնիների փառավոր անցյալի մասին, կդառնա միասնության եւ մեր եղբայրական ժողովուրդների լուսավոր ապագայի  խորհրդանիշ»,- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

11:38 | 23.04.10 | News | 3724
Yerevan/Mediamax/. Beeline supported the initiative on planting a maple lane in the place, where the detachment of Russian soldiers, who fought together with the Armenian home guards for liberation of Eastern Armenia in the years of the first Russian-Persian War (1801-1813), died.
Mediamax was informed in the press service of “ArmenTel” that the volunteers from “Russian Culture Hearth” public organizations planted 114 trees in Lori marz – according to the number of Russian soldiers, who died.
“As a Russian and a patriot of Armenia, I am proud that Beeline was the one to help in realizing this campaign. I hope that these trees will remind us of the glorious past of our ancestors, will become a symbol of unity and bright future for our brotherly peoples”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.