11:38 | 23.04.10 | Նորություններ | 3674
Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ը աջակցել է Արեւելյան Հայաստանի ազատագրման համար առաջին ռուս-պարսկական պատերազմի ժամանակ (1801-1813թթ) զոհված ռուս զինվորների հիշատակին նվիրված թխկիների պուրակի ստեղծմանը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են «ԱրմենՏել»-ի մամուլի ծառայությունում, «Ռուսական մշակույթի օջախ» հասարակական կազմակերպության կամավորները Լոռվա մարզում տնկել են զոհված զինվորների թվին համապատասխան 114  ծառ:
«Որպես ռուս ազգի ներկայացուցիչ եւ հայ ազգի բարեկամ` հպարտ եմ, որ հենց մեր ընկերության շնորհիվ հնարավոր եղավ իրականացնել այս նախաձեռնությունը: Հուսով եմ, որ այս պուրակը կհիշեցնի մեր նախնիների փառավոր անցյալի մասին, կդառնա միասնության եւ մեր եղբայրական ժողովուրդների լուսավոր ապագայի  խորհրդանիշ»,- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

11:38 | 23.04.10 | Новости | 3723
Ереван/Медиамакс/. Beeline поддержал инициативу по посадке кленовой аллеи на месте гибели отряда русских воинов, сражавшихся вместе с армянским  ополчением за освобождение Восточной Армении в годы первой русско-персидской войны (1801-1813).
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «АрменТел», добровольцы из общественной организации «Очаг русской культуры» посадили в Лорийском марзе 114 деревьев - по числу погибших русских солдат.
«Как русский человек и патриот Армении я горд, что именно Beeline помог в осуществлении данной акции. Надеюсь, эти деревья будут напоминать нам о славном прошлом наших предков, станут символом единства и светлого будущего  наших братских народов» - отметил гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.