13:32 | 22.04.10 | Նորություններ | 4027
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Ծիծեռնակաբերդ հուշահամալիրում կայացել է Արեւմտյան Հայաստանից բերված 95 տնկիների տնկման հանդիսավոր արարողությունը` ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, միջոցառումը կայացել է VivaCell-MTS-ի, Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման  հիմնադրամի (FPWC) եւ Հայոց ցեղասպանության ինստիտուտ-թանգարանի կողմից կազմակերպված «Կանաչ սերունդ» արշավի շրջանակներում: VivaCell-MTS ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ միջոցառումը պարունակում է երկու հայկական հողերի` ժամանակակից Հայաստանի եւ նրա, որը մենք անվանում ենք «Էրգիր», վերմիավորման խորհրդանիշը:
FPWC հիմնադրամի երեւանյան մասնաճյուղի տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանն ասել է. «Ծիծեռնակաբերդը սուրբ վայր է, որտեղ մենք ամեն անգամ հիշում ենք մեր անցյալը եւ վերադառնում ենք մեր ժողովրդի արմատներին»:
Ծառատունկին մասնակցել են ՀՀ մշակութային եւ քաղաքական գործիչներ, դիվանագիտական առաքելությունների ներկայացուցիչներ, ձեռնարկատերեր:
Այսօր կայացել է նաեւ մասնավոր հավաքածուներից 23 անուն արժեքավոր գրքերը Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի գրադարանին նվիրելու արարողությունը: Գրքերը ձեռք են բերվել ԱՄՆ-ում FPWC-ի եւ VivaCell-MTS-ի համատեղ ջանքերով:

13:32 | 22.04.10 | News | 3768
Yerevan/Mediamax/. Planting of 95 seedlings, brought from Western Armenia, in the memory of the Armenian Genocide victims took place in “Tsitsernakaberd” Memorial Complex today.
Mediamax reports that the event took place within the framework of “Green Generation” campaign, organized by VivaCell-MTS Company and the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets (FPWC). General Manager of “VivaCell-MTS” Company Ralph Yirikian stated that the event carries the symbol of unification of Armenian lands – modern Armenia and the one we call Yerkir”.
Director of Yerevan branch of FPWC Ruben Khachatryan stated: “Tsitsernakaberd is a holy place, where everyone may once again remembers one’s past and go back to the roots of our people”.
Armenian art workers, politicians, representatives of diplomatic missions, entrepreneurs participated in the planting of seedlings.
The ceremony of handing 23 rare books from private collections over to the “Golden Fund” of the Armenian Genocide Museum Institute also took place today. The books were purchased in the USA by joint efforts of FPWC and VivaCell-MTS.