11:19 | 22.04.10 | Նորություններ | 4405
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը հինգերորդ անգամ հանդես է գալիս որպես «Ազգային պատկերասրահ» միջազգային փառատոնի գլխավոր հովանավոր:
Ինչպես այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել ընկերության մամուլի ծառայությունում, ««Ազգային պատկերասրահ» փառատոնը Հայաստանի մշակութային կյանքի ամենանշանավոր իրադարձություններից է»:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը փառատոնի կազմակերպման համար տրամադրել է 12 միլիոն դրամ:
Մամուլի ծառայությունում հիշեցրել են, որ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը հովանավորում է մի շարք մշակութային նախաձեռնություններ` «Վերադարձ» փառատոնը, «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը, «Արեւորդի» միջազգային բնապահպանական փառատոնը, «Բաց երաժշտության փառատոնը»:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը նաեւ Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի, Պետական երիտասարդական նվագախմբի, ինչպես նաեւ լեգենդար ռոք-երաժիշտ Իէն Գիլանի ու աշխարհահռչակ կինոռեժիսոր Էմիր Կուստուրիցայի երեւանյան համերգների հովանավորն է:

11:19 | 22.04.10 | Новости | 4387
Ереван/Медиамакс/. Сотовый оператор «ВиваСелл-МТС» в пятый раз выступил генеральным спонсором международного музыкального фестиваля «Национальная галерея».
Как сказали сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, «фестиваль «Национальная Галерея» является одним из наиболее значительных событий в культурной жизни Армении».
«ВиваСелл-МТС» выделил на проведение фестиваля 12 млн драмов.
В пресс-службе напомнили, что «ВиваСелл-МТС» спонсирует ряд культурных меропрятий: фестиваль «Возвращение», международный кинофестиваль «Золотой абрикос», международный экологический фестиваль «Сын солнца», «Фестиваль Открытой музыки».
«ВиваСелл-МТС» также спонсирует Государственный филармонический оркестр Армении, Государственный молодежный оркестр, спонсировала концерты Иэна Гиллана и Эмира Кустурицы в Ереване.