10:45 | 07.06.10 | Նորություններ | 4383
Երեւան/Մեդիամաքս/. Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան քաղաքում բացվել է արդիական համակարգչային կենտրոն, որը հիմնվել է Orange-ի և «Շեն» բարեգործական կազմակերության համատեղ ջանքերով:
Նորաբաց համակարգչային սրահը համալրված է 7 համակարգչով, տպիչ/սկաներով եւ Orange Flybox 3G երթուղիչով:
«Որպես հեռահաղորդակցման օպերատոր` մենք կարծում ենք, որ ժամանակակից աշխարհում հեռավորությունները չափվում են ոչ թե կիլոմետրերով, այլ այն ժամանակով, որ մարդկանց պետք է իրար հետ կապվելու համար: Այս պահին մենք գտնվում ենք Հայաստանի ամենահեռավոր կետերից մեկում, սակայն Orange-ի ընդարձակ 3G+ ցանցի շնորհիվ այստեղի բնակիչները մեկ ակնթարթում կարող են կապ հաստատել աշխարհի ցանկացած կետի հետ», - ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան համակարգչային կենտրոնի բացման արարողության ժամանակ:

10:45 | 07.06.10 | Новости | 3289
Ереван/Медиамакс/. При содействии оператора Orange Armenia в Ноемберяне открылся компьютерный центр.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, новый компьютерный центр, открытый в сотрудничестве с благотворительной компанией «Шен», оснащен 7 компьютерами, сканером и маршрутизатором Orange Flybox 3G.
«В современном мире расстояние измеряются не километрами, а временем, за которое люди могут связаться друг с другом. Сейчас мы находимся в одном из самых отдаленных населенных пунктов Армении, однако благодаря сети 3G Orange жители города могут в одно мгновение связаться с любой точкой мира», - сказал генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа.