15:25 | 08.06.10 | Նորություններ | 4656
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԿՈՄՍՏԱՐ-ՕՏՍ» ԲԲԸ-ն եւ նրա դուստր ընկերությունը` «Կորնետ-ԱՄ»-ը, այսօր հայտարարել են Հայաստանում WiMAX ցանցի ծածկույթի ընդլայնման մասին:
2010թ. հունիսից «Կորնետ-ԱՄ»-ի WiMAX ցանցը սկսել է գործել Քաջարան քաղաքում:
Ներկայումս ընկերության ծածկույթն ապահովում է ծառայությունների մատուցումը Երեւանում եւ ՀՀ 19 քաղաքներում (Գյումրի, Վանաձոր, Աբովյան, Աշտարակ, Արտաշատ, Էջմիածին, Արմավիր, Գորիս, Կապան, Սպիտակ, Ալավերդի, Ստեփանավան, Իջեւան, Դիլիջան, Սեւան, Գավառ, Չարենցավան, Հրազդան, Քաջարան):
Քաջարանում նոր բազային կայանի տեղադրումը հնարավոր է դարձել «GNC Alfa» ՓԲԸ տեխնիկական օժանդակության եւ կապի օպտիկամալուխային ցանցի ռեսուրսի բազայի շնորհիվ:
««Կորնետ-ԱՄ»-ը ծրագրում է զարգացնել գործընկերային համագործակցությունը, ինչը կապահովի ընկերության ցանցի դինամիկ զարգացման եւ մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացման հնարավորությունը»,- նշել են մամուլի ծառայությունում:

15:25 | 08.06.10 | News | 4671
Yerevan/Mediamax/. “COMSTAR-OTS” OJSC and its subsidiary company “Cornet-AM” announced expansion of WiMAX network coverage zone in Armenia.
Starting from June, 2010, WiMAX network of “Cornet-AM” started functioning in Kajaran town.
Today, the coverage zone of the company secures provision of services in Yerevan and 19 towns of Armenia (Gyumri, Vanadzor, Abovyan, Ashtarak, Artashat, Etchmiadzin, Armavir, Goris, Kapan, Spitak, Alaverdi, Stepanavan, Ijevan, Dilijan, Sevan, Gavar, Charentsavan, Hrazdan, Kajaran).
Installation of a new base station in Kajaran became possible due to technical support and on the basis of fiber-optical connection network resource of “GNC Alfa” CJSC.
““Cornet-AM” plans development of partnership cooperation, which will provide for the opportunity of dynamic development of the company’s network and increase of quality of the provided services”, the press service noted.