15:05 | 24.06.10 | Նորություններ | 4678
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia օպերատորն այսօր հայտարարել է ձայնի բարձր որակով (High Definition - HD) ձայնային ծառայությունների գործարկման մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում France Telecom-ի փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտին հայտարարել է, որ Հայաստանն աշխարհում երկրորդ երկիրն է (Մոլդովայից հետո, որտեղ եւս ներկայացված է Оrange-ը), որտեղ գործարկվում է նոր սերնդի ձայնային ծառայություն:
France Telecom-ի փոխնախագահը նկատել է, որ Orange Armenia-ն ընկերությունների խմբի համար դառնում է նորարարությունների ու որակի նոր չափանիշների «դարբնոց»:
Orange Armenia-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանն ասել է, որ HD ձայնը «վերացնում է հեռավորությունը զրուցակիցների միջեւ»: Մամուլի ասուլիսի ընթացքում կատարվել են ցուցադրական զանգեր, ինչպես նաեւ հեռախոսի միջոցով ձայնի HD որակով հնչել է Կոմիտասի «Լորիկ» ստեղծագործությունը:
Ծառայությունից օգտվելու համար անհրաժեշտ է ձեռք բերել հեռախոս HD ձայնի հնարավորությամբ (հեռախոս Nokia` 125 հազ. դրամ), որն արդեն վաճառվում է Orange Armenia-ի խանութներում:

15:05 | 24.06.10 | Новости | 4698
Ереван/Медиамакс/. Оператор Orange Armenia объявил сегодня о запуске голосовых услуг с высоким качеством звука (High Definition - HD).
Как сообщает Медимакс, выступая сегодня в Ереване на пресс-конференции, вице-президент France Telecom Олаф Суанти заявил, что Армения стала второй страной в мире (после Молдовы, где также присутствует Оrange), где запускается голосовая услуга нового поколения.
Вице-президент France Telecom заметил, что Orange Armenia становится для всей группы компаний «кузницей» инноваций и новых стандартов качества.
Директор по маркетингу Orange Armenia Арам Мкртчян сказал, что звук HD «убирает расстояние между собеседниками». В ходе пресс-конференции были проделаны демонстрационные звонки, а также через телефон с качеством звука HD прозвучало произведение Комитаса «Лорик».
Для пользования услугой необходимо приобрести телефон с поддержкой звука HD (телефон Nokia стоимостью в 125 тыс драмов), который уже продается в магазинах Orange Armenia.