16:43 | 08.07.10 | Նորություններ | 4641
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ընտրվել է նորաստեղծ Որակի հայկական ասոցիացիայի (ՈԿԱ) նախագահ:
Ինչպես այսօր ասել է Հայաստանի գործատուների միության գործադիր տնօրեն, ՈԿԱ-ի ստեղծման նախաձեռնող Գագիկ Մակարյանը, Ասոցիացիայի անդամ են հանդիսանում 14 խոշոր ընկերություններ:
Նա նշել է, որ Ասոցիացիայի գործունեությունը համահունչ է վերջերս Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարության կողմից ներկայացված որակի ենթակառույցների բարեփոխման ռազմավարության նախագծի հետ:
Խոսելով Իգոր Կլիմկոյին Ասոցիացիայի նախագահի պաշտոնում ընտրելու դրդապատճառների մասին, Գագիկ Մակարյանը նշել է, որ “ԱրմենՏել”-ը հետեւողական է իր ծառայությունների որակի բարելավման հարցում:
“ԱրմենՏել” ՓԲԸ հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը նշել է, որ “ընկերության գործունեությունը կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության  ոլորտում բազմատեսակ է եւ ներառում է մի քանի ուղղություններ”:
“Աջակցությունը ՈԿԱ-ի ստեղծմանը մենք եւս դիտարկում ենք որպես մեր ընկերության սոցալական պատասխանատվության շրջանակներում իրականացվող ծրագիր”, - ասել է նա:

16:43 | 08.07.10 | Новости | 4634
Ереван/Медиамакс/. Гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко избран председателем новосозданной Армянской ассоциации качества (ААК).
Как сказал сегодня исполнительный директор Союза работодателей Армении, инициатор создания ААК Гагик Макарян, членами Ассоциации являются 14 крупных компаний.
Он заметил, что деятельность Ассоциации созвучна с проектом стратегии реформирования инфраструктур качества, представленной недавно министерством экономики Армении.
Говоря о мотивах выбора Игоря Климко на пост председателя Ассоциации, Гагик Макарян отметил, что «АрменТел» является последовательной в вопросе улучшения качества своих услуг.
Глава службы по связям с общественностью ЗАО «АрменТел» Ануш Беглоян отметила, что «деятельность компании в области корпоративной социальной ответственности многообразна и включает в себя несколько направлений».
«Содействие в создании ААК мы рассматриваем как одну из программ в рамках социальной ответственности нашей компании», - сказала она.