16:31 | 16.07.10 | Նորություններ | 4560
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ի աջակցության շնորհիվ աուտիզմով հիվանդ երեխաները կարող են ամառային հանգիստն անցկացնել Ապարանի ամառային առողջարանային ճամբարում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են Orange-ի մամուլի ծառայությունում, «Արաբկիր» միացյալ մանկական բարեգործական հիմնադրամի եւ «ԱրԲեՍ» ցերեկային բուժման կենտրոնի հետ համագործակցության շրջանակներում մարզային վերականգնողական մասնաճյուղերի խնամքի տակ գտնվող երեխաներն ամառային հանգիստը կանցկացնեն Ապարանի ամառային առողջարանային ճամբարում:
Ծրագրի շրջանակներում 7-ից 14 տարեկան երեխաների համար կկազմակերպվի 2-շաբաթյա հանգիստ առողջարանային ճամբարում, որտեղ բուժմանը զուգընթաց երեխաները կարող են զբաղվել բազմաթիվ խաղերով, մասնակցել միջոցառումների եւ այլն:
Ամառային առողջարանային ճամբարը Orange-ի կողմից ֆինանսավորվող 8-ամսյա ծրագրի մի մասն է:
Մայիսի 25-ից հունիսի 30-ը կազմակերպվել են հատուկ վերապատրաստման դասընթացներ աուտիզմով հիվանդ երեխաների ծնողների եւ խնամակալների համար, իսկ սեպտեմբերին տեղի կունենան դասընթացներ երեխաների խնամքով զբաղվող բուժանձնակազմի, ընտանեկան բժիշկների, սոցիալական աշխատողների, դպրոցի մանկավարժների եւ դպրոցականների համար:

16:31 | 16.07.10 | Новости | 4498
Ереван/Медиамакс/. Благодаря содействию Orange Armenia больные аутизмом дети смогут провести летние каникулы в Апаранском оздоровительном лагере.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Orange, в рамках сотрудничества с детским благотворительным фондом «Арабкир» и центром здоровья «АрБеС», дети, проходившие лечение в районных реабилитационных филиалах, проведут летний отдых в Апаранском оздоровительном лагере.
В рамках программы центра, для детей от 7 до 14 лет будет организован 2-недельный отдых в оздоровительном лагере, где параллельно с лечением дети смогут заниматься играми, участвовать в мероприятиях и др.
Летний лагерь является частью финансируемого со стороны Orange проекта, рассчитанного на 8 месяцев.
С 25 мая по 30 июня были организованы специальные лекции по переподготовке для родителей и опекунов больных аутизмом детей, а в сентябре пройдут лекции для медработников, домашних врачей, социальных работников, педагогов и школьников.