17:03 | 19.07.10 | Նորություններ | 5372
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՋիԷնՍի-Ալֆա» մեծածախ ինտերնետ-պրովայդերը հայտարարել է 10 Գբ/վ թողունակությամբ IP/MPLS ցանցը Երեւանում եւ ՀՀ 16 քաղաքներում շահագործման հանձնելու մասին (Աբովյան, Նոր Հաճն, Մասիս, Ջերմուկ, Քաջարան, Ագարակ, Աշտարակ, Ապարան, Գյումրի, Սպիտակ, Վանաձոր, Ստեփանավան, Ալավերդի, Տաշիր եւ Բագրատաշեն):
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀՀ Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UITE) մամուլի ծառայությունում, օպերատորը էլեկտրոնային հաղորդակցության օպերատորներին, ծառայություն մատուցողներին եւ կորպորատիվ հաճախորդներին տրամադրում է IP-տարանցման, ինտերնետ հասանելիության, տվյալների հաղորդման, ինչպես նաեւ վիրտուալ մասնավոր ցանցերի (VPN) եւ այլ ծառայություններ: Մամուլի ծառայությունում նշել են, որ մինչեւ տարեվերջ օպերատորի ցանցի ծածկույթը կընդգրկի 29 քաղաք:
«ՋիԷնՍի-Ալֆա»-ն ՀՀ երրորդ մեծածախ ինտերնետ-պրովայդերն է, որն ունի առաջնային հասանելիություն համացանցին (մի ելքը` Իրանի, մյուսը` Վրաստանի միջոցով): Ընկերությունը մատուցում է մեծածախ ինտերնետի ծառայություններ 2009թ. հոկտեմբերից:
«ՋիԷնՍի-Ալֆա» ցանցը կառուցված է ամերիկյան Juniper Networks եւ Cisco Systems արտադրողների տեխնոլոգիաների վրա: Ցանցի հաճախորդներն են Orange Armenia-ն եւ VivaCell-MTS-ը, ինչպես նաեւ ՀՀ բազմաթիվ այլ ինտերնետ-պրովայդերներ:

17:03 | 19.07.10 | Новости | 5401
Ереван/Медиамакс/. Оптовый интернет-провайдер «Джи-Эн-Си Альфа» объявил о сдаче в эксплуатацию своей сети IP/MPLS пропускной способностью 10 Гбит/сек в Ереване и 16 городах Армении (Абовян, Нор Ачн, Масис, Джермук, Каджаран, Агарак, Аштарак, Апаран, Гюмри, Спитак, Ванадзор, Степанаван, Алаверди, Ташир и Баграташен).
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Союза ИТ-предприятий Армении (UITE), благодаря своей сети, оператор предлагает провайдерам и другим корпоративным клиентам услуги IP-транзита, доступа в интернет, передачи данных, виртуальных частных сетей (VPN) и т.д. В пресс-службе отметили, что к концу года сеть оператора покроет 29 городов.
«Джи-Эн-Си Альфа» является третьим оптовым интернет-провайдером Армении, имеющим первичный доступ ко всемирной сети (один выход через Иран и два - через Грузию). Компания предоставляет услуги оптового интернета с 15 октября 2009 года.
Сеть «Джи-Эн-Си Альфа» построена на технологиях американских производителей Juniper Networks и Cisco Systems. Ее клиентами являются Orange Armenia и VivaCell-MTS, а также многие интернет-провайдеры Армении.