13:57 | 05.08.10 | Նորություններ | 5694
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մեկնարկում են Toshiba նոութբուքների առաջին պաշտոնական ներկրումները Հայաստան, այսօր Երեւանում հայտարարել է ԱՊՀ եւ Բալթյան երկրներում Toshiba-Europe ընկերության գլխավոր տարածաշրջանային մենեջեր Իգոր Սնիտկոն:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, այսօր Իգոր Սնիտկոն տեղեկացրել է, որ Ucom ինտերնետ-պրովայդերը հանդիսանում է Հայաստանում Toshiba-ի ավտորիզացված գործընկերը:
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը տեղեկացրել է, որ այցելելով Ucom-ի սպասարկման կետեր` ընկերության բոլոր բաժանորդները կարող են 2 տարի ժամկետով ապառիկ եղանակով ձեռք բերել Toshiba նոութբուքեր:
“Նոութբուքերի վաճառքը կսկսի մեկ շաբաթից: Սկզբնական շրջանում ներկայացված կլինեն 2 մոդելներ AMD եւ Intel Core i3 պրոցեսորներով, իսկ հետագաում մոդելների տեսականին կընդլայնվի”, - ասել է Հայկ Եսայանը` նշելով, որ AMD պրոցեսորով նոութբուքի համար ապառիկի մարման ամսական վճարը կկազմի 11.500 դրամ, իսկ Itel Core i3-ի դեպքում` 16 500 դրամ:
Հայկ Եսայանը նաեւ ասել է, որ հետագայում Ucom-ը մտադիր է իր բաժանորդներին առաջարկել ոչ միայն նոութբուքեր, այլ նաեւ ստացիոնար համակարգիչներ եւ HDTV համակարգով հեռսւստացույցներ:

Yerevan/Mediamax/. The first official deliveries of Toshiba notebooks in Armenia are launched, Toshiba-Europe General Regional Manager in the CIS countries and the Baltic States Igor Snitko announced in Yerevan today.
Mediamax reports, Igor Snitko informed today that “Ucom” Internet provider is the authorized partner of Toshiba in Armenia.
“Ucom” General Director Hayk Yesayan informed that all the subscribers of the provider, visiting “Ucom” customer service centers, can purchase Toshiba notebooks on credit for a term of 2 years.
“Notebooks sales will launch in a week. At first 2 models with AMD and Intel Core i3 processors will be presented and model range will broaden in the future”, said Hayk Yesayan, specifying that monthly payment for purchasing the notebook on credit with AMD processor makes 11.500 AMD and 16500 AMD with Intel Core i3 processor.
Hayk Yesayan also informed that “Ucom” plans to offer its subscribers both notebooks and stationary computers and TV sets, supporting HDTV in the future.