«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյան
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կարծում է, որ դեպի հաճախորդների պահանջմունքները կողմնորոշված ցանկացած ընկերության համար նորարարությունները պետք է լինեն հիմնական առաջնահերթությունը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Ռալֆ Յիրիկյանն այդ մասին ասել է Exceptional ամսագրի հետ հարցազրույցում, որը հրատարակում է «Էրնեստ ենդ Յանգ» աուդիտորական ընկերությունը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը ցանկանում է, որ հայ սպառողների համար հասանելի լինեն գիտատեխնիկական առաջընթացի բոլոր նվաճումները: Մենք ջանք չենք խնայում համաշխարհային տեխնոլոգիաների տեղայնացման համար. ոչինչ չպետք է խանգարի Հայաստանի բնակիչներին օգտվել տեխնոլոգիական վերջին ձեռքբերումների պտուղներից, որոնք հասանելի են զարգացած այլ երկրների բնակչությանը»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Խոսելով ընկերության կայացման առաջին փուլի մասին` նա որպես հիմնական բարդություն նշել է մասնագետների անբավարարությունը: Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ նախապատվությունը տվել է երիտասարդությանը ուսանողական նստարանից: «Նաեւ կորպորատիվ արժեքներն են ավելի լավ յուրացվում երիտասարդ տարիքում: Այդպիսի մոտեցման շնորհիվ մեզ հաջողվեց ձեւավորել համախոհների կոլեկտիվ, որոնք ունեն ընդհանուր նպատակներ»,- նկատել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի ղեկավարը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը հայաստանյան ընկերություն է եւ միշտ կմնա այդպիսին: ՄՏՍ-ի շնորհիվ մենք ելք ենք ունենում միջազգային շուկա, ինչպես նաեւ ստանում գիտելիքներ, որոնք թույլ են տալիս հայ սպառողներին մշտապես հասանելի դարձնել առաջատար տեխնոլոգիաները»,- նշել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

09:48 | 09.08.10 | Новости | 3970
Ереван/Медиамакс/. Гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян считает, что для любой компании, ориентированной на потребности клиентов, инновации всегда должны быть основным приоритетом.
Как сообщает Медиамакс, Ральф Йирикян сказал об этом в интервью журналу Exceptional, который издает аудиторская компания «Эрнст энд Янг».
«ВиваСелл-МТС» хочет, чтобы армянским потребителям были доступны все достижения научно-технического прогресса. Мы не жалеем сил на локализацию мировых технологий - ничто не должно мешать жителям Армении пользоваться плодами последних технологических разработок, доступных населению других развитых стран», - сказал Ральф Йирикян.
Говоря о первом этапе становления компании, в качестве основной трудности он отметил нехватку кадров. Ральф Йирикян сказал, что предпочел нанимать молодежь со студенческой скамьи, чтобы самому вырастить из них специалистов. «Да и корпоративные ценности лучше усваиваются в молодом возрасте. Благодаря такому подходу нам удалось сформировать коллектив единомышленников, разделяющих общие цели», - заметил глава «ВиваСелл-МТС».
«ВиваСелл-МТС» - это армянская компания и всегда останется таковой. Благодаря МТС мы получаем выход на международный рынок, а также и знания, которые позволяют армянским потребителям всегда иметь доступ к передовым технологиям», - отметил Ральф Йирикян.