«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյան
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կարծում է, որ դեպի հաճախորդների պահանջմունքները կողմնորոշված ցանկացած ընկերության համար նորարարությունները պետք է լինեն հիմնական առաջնահերթությունը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Ռալֆ Յիրիկյանն այդ մասին ասել է Exceptional ամսագրի հետ հարցազրույցում, որը հրատարակում է «Էրնեստ ենդ Յանգ» աուդիտորական ընկերությունը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը ցանկանում է, որ հայ սպառողների համար հասանելի լինեն գիտատեխնիկական առաջընթացի բոլոր նվաճումները: Մենք ջանք չենք խնայում համաշխարհային տեխնոլոգիաների տեղայնացման համար. ոչինչ չպետք է խանգարի Հայաստանի բնակիչներին օգտվել տեխնոլոգիական վերջին ձեռքբերումների պտուղներից, որոնք հասանելի են զարգացած այլ երկրների բնակչությանը»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Խոսելով ընկերության կայացման առաջին փուլի մասին` նա որպես հիմնական բարդություն նշել է մասնագետների անբավարարությունը: Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ նախապատվությունը տվել է երիտասարդությանը ուսանողական նստարանից: «Նաեւ կորպորատիվ արժեքներն են ավելի լավ յուրացվում երիտասարդ տարիքում: Այդպիսի մոտեցման շնորհիվ մեզ հաջողվեց ձեւավորել համախոհների կոլեկտիվ, որոնք ունեն ընդհանուր նպատակներ»,- նկատել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի ղեկավարը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը հայաստանյան ընկերություն է եւ միշտ կմնա այդպիսին: ՄՏՍ-ի շնորհիվ մենք ելք ենք ունենում միջազգային շուկա, ինչպես նաեւ ստանում գիտելիքներ, որոնք թույլ են տալիս հայ սպառողներին մշտապես հասանելի դարձնել առաջատար տեխնոլոգիաները»,- նշել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

09:48 | 09.08.10 | News | 4173
Yerevan/Mediamax/. General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian believes that for any company, which is targeted to the needs of customers, innovations should always be the basic priority.
Mediamax reports that Ralph Yirikian said this in an interview to “Exceptional” magazine which is issued by “Ernst and Young” audit company.
“VivaCell-MTS” wants the Armenian consumer to have all the achievements of the scientific-technical progress. We do not spare effort for localization of world technologies: nothing should become an obstacle for the Armenian residents to use the results of latest technical developments, available for the populations of other developed countries”, Ralph Yirikian stated.
Speaking of the first stage of the company formation, he noted the lack of personnel as the main difficulty. Ralph Yirikian stated that he preferred to hire student youth in order to educate specialists from them. “And the corporate values are better mastered in young age. Due to such an approach, we managed to form a staff of people with the same views, who share common goals”, Head of “VivaCell-MTS” noted.
“VivaCell-MTS” is an Armenian company and will always remain such. Due to MTS, we gain access to the international market, as well as knowledge, which allows Armenian consumers to always have access to advanced technologies”, Ralph Yirikian stated.