12:44 | 11.08.10 | Նորություններ | 4549
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր բավարարել է «ԱրմենՏել»-ի դեմ VivaCell-MTS-ի բողոքը դեպի ԱՊՀ երկրներ զանգերի համար թրաֆիկի օգտագործման փոխկապակցման չհիմնավորված սակագներ կիրառելու վերաբերյալ:
Ինչպես այսօր հայտնել է ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, ծառայության ընդհանուր արժեքի հաշվարկման համար «ԱրմենՏել» ընկերությունը ղեկավարվել է ընկերությունների միջեւ 2008թ. հոկտեմբերի 27-ին կնքված պայմանագրում ամրագրված փոխկապակցման սակագնով:
Գեւորգ Գեւորգյանը տեղեկացրել է, որ 2009թ. հոկտեմբերի 15-ին «ԱրմենՏել»-ը Orange Armenia ընկերության հետ ստորագրել է փոխկապակցման մասին պայմանագիր ավելի ցածր սակագնով:
Հանձնաժողովը «ԱրմենՏել»-ին առաջարկել է վերահաշվարկ կատարել եւ VivaCell-MTS-ին տրամադրել նոր հաշիվներ` վերանայված սակագնի կիրառմամբ, իսկ VivaCell-MTS-ին` ողջամիտ ժամկետներում վճարել առկա պարտքը:

12:44 | 11.08.10 | News | 4533
Yerevan/Mediamax/. Public Service Regulatory Committee (PSRC) of Armenia met today the complaint of VivaCell-MTS against “ArmenTel” on use of ungrounded tariffs for interconnect on use of traffic for calls to CIS countries.
As the Head of PSRC Telecommunication Department Gevorg Gevorgyan stated, in order to calculate the total cost of the service, “ArmenTel” was guided by tariffs for interconnect, fixed in the agreement between the companies, concluded on October 27, 2008.
Gevorg Gevorgyan informed that on October 15, 2009, “ArmenTel” signed an agreement for interconnect with Orange Armenia at a lower tariff.
The Committee suggested that “ArmenTel” carries out recalculation and presents VivaCell-MTS with new bills with application of the revised tariff, and VivaCell-MTS should carry out the payment of the existing debt within a reasonable timeframe.