12:44 | 11.08.10 | Նորություններ | 4549
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր բավարարել է «ԱրմենՏել»-ի դեմ VivaCell-MTS-ի բողոքը դեպի ԱՊՀ երկրներ զանգերի համար թրաֆիկի օգտագործման փոխկապակցման չհիմնավորված սակագներ կիրառելու վերաբերյալ:
Ինչպես այսօր հայտնել է ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, ծառայության ընդհանուր արժեքի հաշվարկման համար «ԱրմենՏել» ընկերությունը ղեկավարվել է ընկերությունների միջեւ 2008թ. հոկտեմբերի 27-ին կնքված պայմանագրում ամրագրված փոխկապակցման սակագնով:
Գեւորգ Գեւորգյանը տեղեկացրել է, որ 2009թ. հոկտեմբերի 15-ին «ԱրմենՏել»-ը Orange Armenia ընկերության հետ ստորագրել է փոխկապակցման մասին պայմանագիր ավելի ցածր սակագնով:
Հանձնաժողովը «ԱրմենՏել»-ին առաջարկել է վերահաշվարկ կատարել եւ VivaCell-MTS-ին տրամադրել նոր հաշիվներ` վերանայված սակագնի կիրառմամբ, իսկ VivaCell-MTS-ին` ողջամիտ ժամկետներում վճարել առկա պարտքը:

12:44 | 11.08.10 | Новости | 4589
Ереван/Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении удовлетворила сегодня жалобу VivaCell-MTS на «АрменТел» о применении необоснованных тарифов интерконнекта по использованию трафика для звонков в страны СНГ.
Как сообщил сегодня начальник телекоммуникационного управления КРОУ Геворг Геворгян, для расчета общей стоимости услуги «АрменТел» руководствовалась тарифом на интерконнект, закрепленным в договоре между компаниями от 27 октября 2008 года.
Геворг Геворгян сообщил, что 15 октября 2009 года «АрменТел» подписала с компанией Orange Armenia договор об интерконнекте с более низким тарифом.
Комиссия предложила «АрменТел» провести перерасчет и представить VivaCell-MTS
новые счета с применением пересмотренного тарифа, а VivaCell-MTS - в разумные сроки произвести оплату существующей задолженности.