09:22 | 14.08.10 | Նորություններ | 5653
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, Emitac Mobile Solutions (EMS) եւ Research In Motion (RIM) ընկերություններն այսօր հայտարարեցին Հայաստանում BlackBerry լուծումները գործարկելու մասին:
«Անհատական եւ գործնական օգտագործման համար նախատեսված BlackBerry սմարթֆոններ առաջարկելով` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ձգտում է նրան, որ իր բաժանորդներին հասանելի դառնան տեխնոլոգիական նվաճումները: Բջջային ինտերնետի բարձրորակ ծառայությունների տրամադրումը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գերակայություններից է: Ընկերության` տվյալների փոխանակման վրա հիմնված ծառայությունների հանդեպ աճող պահանջարկը հաշվի առնելով` մենք մեր բաժանորդներին առաջարկում ենք ստանալ առավելագույնը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի` երկրում ամենամեծ ծածկույթով 3G ցանցից եւ RIM ընկերության սմարթֆոնների վերջին մոդելներից» ,- նշեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նախնական փուլում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը բաժանորդներին կառաջարկի BlackBerry Bold9 700, BlackBerry Bold 9000 եւ BlackBerry Storm 2 9520 մոդելները:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կորպորատիվ բաժանորդներին առաջարկում է BlackBerry Enterprise Server ծառայությունը, իսկ ավելի փոքր ընկերություններին եւ անհատ բաժանորդներին` BlackBerry Internet Service ծառայությունը:
BlackBerry Enterprise Server-ը նախատեսված է հատկապես այն կազմակերպությունների համար, որոնք ունեն էլեկտրոնային փոստի սեփական սերվեր: BlackBerry Enterprise Server-ը լիովին ինտեգրվում է IBM Lotus Domino, Microsoft Exchange եւ Novell GroupWise հետ: Այս ծառայության համար կիրառվում է կոդավորման եւ IT վերահսկման առաջադեմ համակարգ` ապահովելու անվտանգ, էլեկտրոնային փոստի եւ այլ կորպորատիվ տվյալների ՙpush՚ համակարգով գործող, անլար մուտքի հնարավորություն:
BlackBerry Internet Service-ը նախատեսված է ավելի փոքր ընկերությունների եւ անհատների համար: Այն թույլ է տալիս մուտք գործել մինչեւ 10 կորպորատիվ եւ անձնական էլեկտրոնային փոստարկղեր (այդ թվում` առավել մեծ ժողովրդականություն վայելող ISP էլեկտրոնային փոստի հասցեներ ինչպիսիք են Yahoo! Mail-ը եւ Google Mail-ը)` մեկ BlackBerry սարքից:

09:22 | 14.08.10 | Новости | 5346
Ереван /Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» и Research In Motion (RIM) объявили сегодня о начале предоставления услуг BlackBerry решений в Армении.
«Предлагая на рынке смартфоны BlackBerry для корпоративного и индивидуального пользования, мы стремимся к тому, чтобы технологические достижения всегда были доступны абонентам ВиваСелл-МТС. Для ВиваСелл-МТС высокоскоростной качественный мобильный интернет является приоритетным направлением, принимая во внимание растущую популярность услуг передачи данных, мы предоставляем нашим клиентам возможность максимально использовать имеющую в стране самое широкое покрытие сети 3G с последними моделями смартфонов Research In Motion», - сказал гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.
На начальном этапе, «ВиваСелл-МТС» предложит покупателям 3 модели BlackBerry: BlackBerry Bold 9700, BlackBerry Bold 9000 и BlackBerry Storm 2 9520.
«ВиваСелл-МТС» также предлагает решение BlackBerry Enterprise Server, разработанное для корпоративных клиентов и BlackBerry Internet Service - для более малых предприятий и индивидуальных пользователей.
BlackBerry Enterprise Server разработан специально для организаций, имеющих собственные серверы электронной почты. BlackBerry Enterprise Server отлично интегрируется с IBM Lotus Domino, Microsoft Exchange и Novell GroupWise, используя передовые технологии кодирования и IT контроля для обеспечения безопасного беспроводного доступа к электронной почте и прочим корпоративным данным, основанного на технологии «push».
BlackBerry Internet Service предназначен для более малых предприятий и индивидуального пользования. Это решение позволяет иметь доступ к 10 поддерживаемым корпоративным и персональным учетным записям электронной почты (включая наиболее популярные ISP учетные записи, такие как Yahoo! Mail и Google Mail) с одного смартфона BlackBerry.